середа, 13 вересня, 2017, 21:37 Світ
Станіслав Бєлковський пояснив, як саме Путін дійшов до ідеї «духовної скрепизації»

Перше десятиліття правління Путіна характеризувалося обміном політичних свобод на побутові. Однак після «Арабської весни» Путін вирішив, що втримати країну в рамках побутових свобод не вдасться. Він переоцінив свою позицію і тут розпочалася «духовна скрепизація», розпочався цей цинізм щодо заборон фільмів та театральних постанов.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 20:00-21:00 на телеканалі ZIK) розповів російський політолог Станіслав Бєлковський.

Ведуча програми зауважила, що православна церква, а особливо у Росії, стає все більш впливовим політичним інструментом та суб’єктом політичного життя, а не духовного. Водночас пані Влащенко запитала гостя програми, як на його думку потрібно реформувати православну церкву в Росії.

«Я не погоджуся з вами, що російська православна церква стає політичним суб’єктом. Вона є інструментом, але аж ніяк не суб’єктом політики. І я не думаю, що Патріарх Кирило впливає на Путіна досить сильно, більше того, я припускаю, що сам Путін не дуже цінує Кирила і сприймає його як дійсність», – каже гість програми.

Загалом, що стосується православної церкви та влади у Росії Бєлковський зазначив, що після смерті Патріарха Алексія ІІ російська влада уклала з ПЦМП так званий пакт.

«Фактично це перетворило церкву в державну корпорацію. Одночасно і у структуру, яка може формувати певні жорсткі вимоги та заборони в повсякденному житті. Адже перше десятиліття правління Путіна характеризувалося обміном політичних свобод на побутові. Однак після «Арабської весни», після повернення Путіна він вирішив, що втримати країну в рамках побутових свобод не вдасться. Він переоцінив свою позицію щодо побутових свобод і тут розпочалася «духовна скрепизація», розпочався цей весь цинізм щодо заборон фільмів та театральних постанов», – відзначив гість програми.

Підсумовуючи російський політолог додав, що реформувати російську православну церкву потрібно наступним чином:

«Її потрібно ліквідувати, потрібно згадати що ця церква створена Сталіним 1943 року, натомість створити конфедерацію вільних профспілок, де усі церкви перейдуть у власність цих спільнот»,– акцентував Станіслав Бєлковський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 04:02:30