середа, 13 вересня, 2017, 12:35 Політика
Спецпредставник США по Україні вважає, що Саакашвілі треба дати шанс у суді
Курт Волкер. Фото: kyivpost.com/U.S. Embassy in Ukraine
Курт Волкер. Фото: kyivpost.com/U.S. Embassy in Ukraine

Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер вважає, що Міхеїл Саакашвілі має право звернутися до суду, а президенту Петру Порошенку краще зосередитися на проблемах держави.

Відповідний коментар Волкера оприлюднив сам Саакашвілі у Facebook, пише «Українська правда».

Волкер наголосив, що в Україні має діяти верховенство права, державі слід посилювати демократичні інститути, продовжувати економічні реформи та боротьбу з корупцією.

На запитання, що б він порадив президенту Порошенку, якби був його радником, у ситуації з Саакашвілі, представник США відповів:

«Я б сказав: сфокусуйтеся на верховенстві закону, інституціях та своєму управлінні державою, адже Україна має бути успішною країною, щоб витримати російську агресію...».

Волкер наголосив, що Україні слід подолати конфлікт на Донбасі та його наслідки.

«Великий порядок денний. Я б знизив драматизм довкола (участі) Саакашвілі в політичному процесі – й зосередився б на управлінні державою», – сказав він.

Волкер вважає, що Саакашвілі має звернутися до суду: «Це була б правильна відповідь».

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 26 липня видав указ про припинення українського громадянства екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. Його звинувачують у тому, що в документах, які він заповнював, було вказано, що він не перебуває під слідством в Україні чи за її межами. Однак, як виявилось, на території Грузії його заочно заарештували.

Сам Саакашвілі заявив, що таким чином його хочуть змусити отримати статус біженця, але він такий варіант категорично відкидає і буде домагатись законного права повернутись в Україну.

21 серпня Саакашвілі, який перебував за кордоном, заявив про намір 10 вересня повернутися в Україну із Польщі через пункт пропуску «Краковець».

10 вересня політика чекали у «Краковці», туди з’їхалися як його прибічники, так і противники, однак згодом він вирішив перетнути кордон у пункті пропуску «Шегині», де його фактично перевели через кордон.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що учасники й організатори прориву кордону, під час якого до України зміг потрапити Міхеїл Саакашвілі, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.

У команді політика натомість заявили, що ніякого прориву кордону не було, а відбулась «евакуація людей в умовах надзвичайної необхідності».

Як відомо, українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом Президент України наприкінці травня 2015 року. Він очолив Одеську облдержадміністрацію і пропрацював на цій посаді півтора року. Після цього оголосив про відставку, а також про створення власної політичної сили.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 07:02:49