середа, 13 вересня, 2017, 16:01 Львів
Ремонти, транспорт, сміття і Саакашвілі, – про що говоритимуть депутати Львова після канікул
Сесія Львівської міської ради. Фото: Микола Тис/ZIK
Сесія Львівської міської ради. Фото: Микола Тис/ZIK

Завтра, 14 вересня, після двомісячної перерви депутати Львівської міської ради зберуться на пленарне засідання. У порядку денному – 132 питання. Більшість з них – земельні. Та міських обранців цікавитиме і низка господарських проблем. Вони вимагатимуть пояснень, чому у стінах Ратуші затягують із перевіркою документів для початку ремонтів, шукатимуть шляхи подолання транспортного колапсу у місті. Не оминуть на засіданні і тему «прориву» Саакашвілі, зокрема міські обранці хочуть почути від міського голови Львова його позицію щодо цієї ситуації.

Кореспондент ІА ZIK поспілкувався із представниками усіх сімох фракцій у міськраді, щоб дізнатися з чого вони розпочнуть новий політичний сезон.

Тарас Чолій, керівник фракції Української галицької партії

Під час цієї сесії передбачений звіт керівництва поліції щодо ходу розслідування крадіжки комунальних приміщень, звіт щодо ситуації із сміттям. Тобто, питань дуже багато.

Наша фракція на пленарному засіданні у першу чергу звертатиметься до колег через ситуацію із транспортом і загалом стан рухомого складу. Адже періодично не виходить певна кількість маршруток на рейси. Крім того, що місто закорковане, вони ще й якимось дивним чином змінюють схеми руху у центрі. Через це Львів ще паралізований. Тобто, як не дивно, проблема транспорту не зрушується ні на йоту в кращу сторону.

Інше питання – це ситуація із дошкільними начальними закладами. Цього року стан ще гірший, ніж у попередні роки. Близько 4 тис. малюків не пішли у дитсадки, бо для них немає місць, тому що за останні 10 років у місті не збудували жодного ДНЗ. Єдиний садок, який починає працювати – на вул. Рильського. Він чомусь 10 років стояв недобудованим. Інший садок – на вул. Новознесенській, який був збудований за кошти німецьких меценатів. Але більше нічого не зробили. Крім того, була інформація, що батьки, яким не вдалося віддати дітей у ДНЗ, можуть звернутися і в найближчій школі будуть організовані неповноденні групи, але наразі я не чую більше про це. Ми будемо із такою пропозицією звертатися до міської влади, бо ситуація катастрофічна!

Також нас буде цікавити політична турбуленція, яка зараз вирує у Львові та області, зокрема, йдеться про те, що пов’язане з «проривом» кордону паном Саакашвілі. Але мене найбільше цікавить участь нашого мера у цій політичній грі, чому він використовує Львів і місцеве самоврядування для своїх політичних ігрищ і протистоянь із центральною владою у Києві. Це дуже тривожить. Це недобрі сигнали поведінки політичних лідерів.

У нас є і питання щодо того, що у місті є велика проблема з дитячим алкоголізмом, бо алкоголь є доступним. Львів отримує непогані кошти із акцизних зборів при продажі тютюну і алкоголю. Ми цікавилися досвідом зарубіжних країн. Там є така практика, що левову частку із цих зборів скеровують на пропаганду здорового способу життя, роботу із залежними людьми, інвестують у спортивну інфраструктуру. Хочемо запропонувати, щоб профільні міські управління напрацювали програму, яка б фінансувалась за рахунок цих зборів.

Валерій Веремчук, керівник фракції «Народний контроль»

У порядку денному завтрашнього пленарного засідання 132 питання. Більшість з них – близько 100 – це звернення юридичних, фізичних осіб щодо закріплення земельних ділянок. Є питання, пов’язані із проблемою сміття, йдеться про угоди з Європейським інвестиційним банком, ЄБРР. Є невеличкі зміни до бюджету, оскільки його перевиконання не таке велике. Також є блок майнових питань: це і виставлення приміщень на продаж через аукціон, і звернення державних структур щодо оренди певних приміщень.

У план роботи сесії – ви знаєте, що сесія триває три місяці – ми вноситимемо ряд питань (це не буде на четвер). Однозначно потрібно заслухати ситуацію із теплопостачальними підприємствами, адже зима близько. Треба розуміти, наскільки підприємства готові до опалювального сезону, чи буде тепло у всіх будинках. Дуже б не хотілося постійно платити кошти у бюджет підприємств, попри те, що львів’яни і так досить багато сплачують за опалення.

Однозначно треба зрозуміти, як місто сьогодні співпрацює з областю у частині роздільного сортування сміття. Бачимо неузгодженість у діях міської та обласної влади, яка забезпечує вивіз відходів. Потрібно заслухати звіт відповідних керівників міста та області, щоб люди знали певні правила, бо з 1 січня закон зобов’яже всіх сортувати сміття. До цього потрібно готуватися.

Також ініціюватиму заслухати звіт про виконання бюджету за результатами трьох кварталів і обговорити напрямки і принципи розподілу бюджету на наступний рік. Це теж потрібно робити завчасно, щоб ремонт на об’єктах здійснювали не восени, як зараз, а у теплий сезон.

Любомир Босаневич, депутат від партії «УКРОП»

Під час пленарного засідання потрібно ще буде виділити гроші на сміття – приблизно 100 млн. Це пов’язано із угодою, за якою Львівська ОДА вивозить ТПВ. Так, у нас ще є заборгованість приблизно у 100 млн грн.

У пріоритеті питання щодо господарки міста. Наші ініціативи – це питання до Андрія Івановича Садового щодо об’єктів, які мають робити у 2017 році, однак роботи не виконують. Також будуть питання до п. Дроздова (начальника управління фінансового контролю, – ред.). Вимагатимемо його звіту. Тобто, якщо заходить якийсь підрядник, то він спочатку повинен пройти аудит і перевірку кошторису. Тому будуть питання до Дроздова. Адже є багато кошторисів та об’єктів, які у нього затримуються на два-три місяці. А це затримує усю роботу. Як мінімум у кожного депутата є по одному-два об’єкти на окрузі, де нічого не роблять через те, що кошторис не може пройти експертизу. Це питання є досить актуальним, бо літній період закінчився, який є основним періодом для виконання робіт, а все стоїть.

Щодо останніх подій в області, зокрема на кордоні з Польщею, думаю Андрій Іванович сам повинен здогадатися озвучити свою позицію, позицію своєї партії. Він повинен про це публічно заявити перед депутатами міської ради, а не лише перед камерами, пояснити, куди рухатиметься. А далі у депутатів виникатимуть ситуативні питання. Плюс не відомо, як себе поведе фракція БПП у ЛМР. Непевне, робитимуть якусь заяву, бо це президентська фракція. Однак все покаже час.

Петро Адамик, керівник фракції БПП

Усе, що плануємо, озвучимо під час сесії у пропозиціях. У нас будуть ініціативи і запити на тему виконання ухвал. Також ми доручали відповідному управлінню оцифрувати усі малі архітектурні форми у Львові і розробити інтерактивну карту, щоби кожен львів’янин бачив, законна це споруда чи ні. На такі речі ми виділяли гроші. Подивимось, що зробили за літо.

Будемо ініціювати, щоб не пригальмовували процеси ремонтів вулиць, об’єктів соціальної інфраструктури через відділ контролю аудиту, де все дуже довго затверджують і погоджують. А у результаті ми заходимо в ремонти на листопад-грудень. А все треба робити літом. Ми ставитимемо питання, коли закінчуватимуть магістральні вулиці, бо коли виникає форс-мажор – це нормальна ситуація, а коли влітку тижнями на об’єктах немає людей – недобре. Питатимемо, чому так відбувається, як налагоджується співпраця з підрядниками.

Також стоятиме питання про виділення коштів на купівлю нових трамваїв, тролейбусів, автобусів, настільки це доцільно, якщо громадський транспорт у нас стоїть невідремонтований під плотом на АТП-1. Цікавить і робота маршруток, перевізників, у тому числі комунального підприємства.

Звичайно, ми даватимемо свою оцінку («прориву» Саакашвілі на кордоні з Польщею, – ред.), але думаю, ми – рада міська, а велика політика – це прерогатива Верховної Ради, центральних виконавчих органів. Але, звичайно, кожен висловить свою думку.

Юрій Кужелюк, керівник фракції «Громадянська позиція»

Сьогодні розглядатимемо на фракції порядок денний, який запропонували. Розумію, що зараз є старт політичного сезону. На сесії обговорюватимуть традиційно зміни до бюджету і робочі питання. Надзвичайного нічого не очікуємо.

Поки ми не поспішаємо з ініціативами, тому що вони мають виходити по ходу.

Зараз осінь і потрібно виконати ті роботи, які запланували на літо, бо дещо виконується, а дещо – ні. Якщо не роблять, треба розбиратися чому.

Зміни до бюджету – це питання фінансування об’єктів. Коли погано виконують роботи, починається перекидка коштів. І так через величезну бюрократичну тяганину це практикується з року у рік. І ці питання потрібно розглядати у першу чергу, тому що у нас оформити документацію довше, ніж щось зробити. Тому і починаємо роботи восени, бо весною і літом оформляли папери згідно із усіма нормами, суперантикорупційними правилами і перевірками.

Андрій Шевців, екс-керівник фракції «Самопоміч»

У порядку денному достатньо питань, які стосуються ресурсів і тих чи інших програм підтримки. Зрозуміло, що потрібно доробляти заплановану роботу, бо вже розпочалась осінь.

Наші депутати відстоювали ряд питань із порядку денного, зокрема, укладання угод, програми підтримки культури. Йдеться про програму підтримки діяльності Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, а також про зміни до міського бюджету, які дадуть можливість завершити деякі об’єкти, закупити обладнання для якіснішого функціонування міста.

Крім того, у порядку денному є внесення змін до програми підтримки Рудного, Брюхович і Винник. Ми хочемо ще більше дати кошти, щоб виконати роботи у цих населених пунктах. Стоїть не питання конкретної суми, а у тому, щоб правильно використати кошти, щоб можна було ще більше робити.

Також проситимемо депутатів підтримати звернення до Президента та Верховної Ради. Є ситуація, коли держава готує дію, яка забере повноваження в місцевих громад і збільшить повноваження обласних адміністрацій. Тобто, намісники Президента матимуть ще більше повноважень, а громади обмежать у діях і ресурсах. Тому проситимемо інші фракції підтримати звернення, аби держава не експериментувала.

Друге питання. Якщо дивитись у державній площині, ми кожного дня чуємо, що затримують тих чи інших чиновників, притягують їх до відповідальності за корупцію, але все це завершується поверненням їх на робочі місця, зняття відповідальності через суди. Тому важливо дати державі імпульс, аби та обіцянка, що стосувалася Антикорупційного суду, запрацювала.

До транспорту може бути одне питання. Нам потрібно шукати кошти і планувати закупівлю додаткових автобусів. Та кількість транспорту, яка є в місті, недостатня, деякі маршрутки взагалі непридатні для експлуатації. У фракції ми мали свою позицію, що переведення міжміських маршрутів на автостанції було поспішною дією. По-перше, АС не є в належному стані, вони не пристосовані для такої кількості людей. Плюс треба було розуміти, щоб перевезти усіх на автостанції, потрібно забезпечити достатнім міським транспортом. Ніби автобуси на листку є, але по факту, якщо поїхати на АТП, то можна побачити, що щодня той чи інший транспорт ремонтують.

Маркіян Лопачак, керівник фракції «ВО «Свобода»

Найактуальніші питання на пленарному засіданні – це багатомільйонні кредити, які хочуть взяти на відходи, при тому, що на ліквідацію наслідків «сміттєвого питання» взято понад 130 млн кредитних коштів. Також звертатимемо увагу на звіт управління екології. Нарешті чутимемо інформацію від управління про наслідки ліквідації сміттєвої катастрофи. Слід зазначити, на цій сесії це буде їхній останній звіт, оскільки розглядатимемо ухвалу про ліквідацію цього управління.

Також на сесії розглянемо декілька скандальних земельних питань. На приклад, одним із них буде незаконне, на нашу думку, виділення 4 га землі для забудови. У медіа були неодноразово скандали, що відбуваються порушення усіх норм.

У фракції буде і ряд депутатських запитів і звернень щодо облаштування міста і поточних звернень громадян.

Думаю, безпосередні учасники подій на кордоні – бачимо, активною була «Самопоміч» – озвучать свої позиції, а тоді ми зможемо якось реагувати. Це політична оцінка цієї ситуації. Кожна фракція надасть заяву чи оцінку подій на кордоні відповідно до позиції своєї політичної сили.

У нас трохи специфічний мер у Львові. З одного боку, він – міський голова, з іншого – голова політичної сили. Тобто, він у подіях, що відбувалися 10 вересня на кордоні, а потім на пл. Ринок у Львові, виступав як голова політичної сили. Важко зрозуміти, де грань Андрія Івановича Садового як мера і лідера «Самопомочі». Хто нам, депутатам, має висловити свою позицію: міський голова чи лідер партії? Насправді це різні речі.

Надія Сапіга,
ІА ZIK.

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 21:18:35