середа, 13 вересня, 2017, 18:30 Політика
Представник Президента в Криму пояснив, як Кремль використовує справу Чийгоза

Частина українських заручників Росії в окупованому Криму є людьми політичними і вони для нас важливі. Водночас, в Україні немає такого рівня росіян, засуджених судом.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін.

«Є декілька форматів роботи з заручниками Кремля. Один формат це захист прав незаконно затриманих, засуджених, закатованих, вкрадених, вбитих у міжнародних судах. Відповідні процеси веде МЗС і Міністерство юстиції. Якщо це живі люди, які знаходяться в якості заручників, тоді можна казати про обмін. Але для того, аби обміняти заручника Кремля, ми маємо мати когось на обмін. Це завдання не просте. В чому проблема. Частина людей, які зараз знаходяться в заручниках Кремля є людьми політичними і вони для нас важливі, як громадяни, і як політичні фігури. Водночас, в Україні немає такого рівня осіб засуджених судом. Звичайні російські шпигуни, чи колаборанти Кремлю не цікаві», – вважає пан Бабін.

На переконання гостя програми, так званим вироком щодо Чийгоза окупаційна влада хоче довести той факт, що в Криму перед російською окупацією почалися масові заворушення.

«Так звані вироки, які виносить окупаційна влада, мають декілька практичних завдань. Звісно, вони не мають жодного стосунку ні до правосуддя ні до законності. Це політичне завдання, справа Чийгоза була спрямована на доведення того факту, що в Криму перед російською окупацією почалися масові заворушення. Таким чином росіяни хочуть посилити свою позицію щодо обґрунтування анексії», – зазначив представник Президента України в Автономній Республіці Крим.

Також, за словами пана Бабіна, такі вироки мають на меті залякати кримсько-татарський народ і привести його до стану населення.

«Інше завдання таких справ, як Чийгоза – це залякування та боротьба з активністю кримсько-татарського народу і приведення його до стану населення. Це основне на сьогодні завдання окупаційної влади», – додав Борис Бабін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 15:29:53