середа, 13 вересня, 2017, 12:01 Економіка
Порошенко заявив, що американське вугілля зробить Україну вільною від шантажу Росії
Президент США Дональд Трамп і Президент України Петро Порошенко. Фото: twitter.com/poroshenko
Президент США Дональд Трамп і Президент України Петро Порошенко. Фото: twitter.com/poroshenko

Президент України Петро Порошенко заявив, що постачання американського вугілля означає безповоротну втрату для Російської Федерації ще одного інструменту енергетичного шантажу. Однак в самій Росії в американському вугіллі конкурента не побачили.

Про це Глава держави написав у Twitter.

«Поставка американського вугілля в Україну означає безповоротну втрату для Росії ще одного інструменту енергетичного шантажу», – заявив Порошенко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в український порт «Южний» сьогодні вночі прибуло перше судно з імпортним антрацитом з США.

Раніше повідомлялось, що Росія щорічно поставляє в Україну близько 10 мільйонів тонн вугілля і розраховує зберегти цей ринок. Про це заявив журналістам заступник міністра енергетики РФ Анатолій Яновський, коментуючи перше відвантаження в Україну вугілля з США.

«Я не думаю, що це виявиться істотним фактором для нас з однієї простої причини – ми в Україні поставляємо в основному коксівне вугілля для металургійних підприємств. При цьому Україна отримувала енергетичне вугілля з «ДНР» і «ЛНР»... Тому (з США – ред.) це поставка в основному енергетичного вугілля, а ми з РФ ніколи це вугілля, по суті, не поставляли», – заявив Янковський.

Російський чиновник додав, що поставки вугілля з РФ в Україну регулюються контрактами між приватними компаніями.

Нагадаємо, що в липні видобуток вугілля в Україні зменшився майже на 27%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 12:07:29