середа, 13 вересня, 2017, 11:57 Суспільство
Патріотизм – це культура, – Павло Гудімов

Патріотизм – це не просто зовнішні ознаки чи певні прояви протесту, а, передовсім, ретельне вивчення себе. Натомість вже 26 років ми всі наші проблеми «списуємо» на радянське минуле.

Про це  в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 21:30 на телеканалі ZIK) говорив арт-менеджер Павло Гудімов.

«Я спостерігаю велику роботу, яку ми зробили з командою кураторів для того, щоб проаналізувати трансформацію, наприклад, поеми «Енеїда». Помітно, як навіть у радянський період використовували українську літературну класику, щоб моделювати певні політичні ситуації», – зауважив Павло Гудімов.

Також він розповів про своє ставлення до української дореволюційної політики.

«Дореволюційна політика була антиукраїнською! Ми всі пам'ятаємо, як на законодавчому рівні, в освіті, рекламі та політичній мові все було антиукраїнським. Я не кажу зараз про мову, а саме про сутність та культуру. Адже багатомовність – це одна з наших особливостей», – заявив арт-менеджер.

На його думку, антикультурність нинішньої української влади може мати дві причини.

«Це або тяглість всього пострадянського заглибленого в антиукраїнськість, або якісь інші комплекси, які не можна сформулювати настільки просто. Культура мала б бути основним виміром інтелекту, потенціалу та національним програматором. Я почав застосовувати таку тезу: «Патріотизм – це культура». Це не просто зовнішні ознаки чи певні прояви протесту, а, перш за все, ретельне вивчення себе», – пояснює екс-гітарист «Океану Ельзи».

Тому, за його словами, в Україні повинен був би сформуватись певний «культу культури», але його немає передовсім через «радянську тяглість».

«Я терпіти цього не можу! 26 років нам говорять одну і ту ж саму річ – «пострадянське», «це в нас ще лишилося…». Слухайте, 26 років, вже совість майте! Нам справді 40 років ходити по пустелі, щоб позбутися того радянського?», – запитує лідер гурту «Гудімов».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 15:41:47