середа, 13 вересня, 2017, 14:27 Політика
Особа без громадянства може в'їжджати в Україну, – юрист

В'їжджати в Україну не має права лише особа, щодо якої є відповідна заборона, встановлена державними органами. Якщо обґрунтованих підстав не має – незаконного перетину кордону теж не має.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) розповіла адвокат Тетяна Козаченко.

«Є відповідні терміни позовної давності, і особа в рамках цих термінів може вчиняти для захисту ті дії, які вона вважає за потрібне. В будь-якому випадку, якщо Михеїл Саакашвілі не подав ці документи чи планує подати їх пізніше, це жодним чином не нівелює його право як особи на вільне пересування, зокрема, в ту країну, громадянином якої він був», – пояснює експерт.

За її словами, не варто заперечувати, що громадянство Саакашвілі скасоване, оскільки був указ Президента, і ніхто його не скасує. Однак через це у нього немає будь-яких перепон щодо того, що він може заїхати в Україну.

«В Україну не мають право в'їжджати лише особи, щодо яких є відповідна заборона, встановлена державними органами у відповідному порядку. Щодо Саакашвілі такої заборони немає, а будь-яка особа без громадянства має право в'їжджати на територію України, і особливих правил чи документів для неї непотрібно», – зауважила Тетяна Козаченко.

Юрист каже, що він може постійно проживати на території України та вдаватися до судового захисту.

«Тому не було ніяк перешкод, щоб впустити його в Україну. В іншому випадку ми б побачили офіційні документи. Тут насправді питання не в Михеїлу Саакашвілі і не в тому, чому він заїжджав та чи подав документи до суду. Тут питання в тому, чи діє держава законним шляхом щодо всіх громадян, коли є факт перетинання кордону», – вважає адвокат.

На її думку, колишній губернатор Одеської області – лише одна особа із сорока мільйонів, а це означає, що «держава за власною думкою, без будь-яких процесуальних дій, може, фактично, не пускати на територію країни належну особу – особу без громадянства або, навіть, громадянина України».

«Народним депутатам, які підтримували Саакашвілі, так само був закритий доступ на територію своєї держави під усною умовою замінування кордонної ділянки. За таких умов будь-яка особа повинна почути від держави обґрунтовані підстави, чому вона не може заїхати на територію України. Якщо обґрунтованих підстав немає, то і незаконного перетину кордону нема», – пояснила Тетяна Козаченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 15:37:59