середа, 13 вересня, 2017, 16:59 Суспільство
Олександр Афонін: Сьогодні книга мусить бути визнана в державі стратегічним продуктом
Олександр Афонін. Фото: Микола Тис/ZIK
Олександр Афонін. Фото: Микола Тис/ZIK

Коли сьогодні говорять «політика реформ», і в цій фразі відсутнє слово книга, то це означає, що це не реформи і, можливо, взагалі, не політика, а просто фраза.

Про це сьогодні на офіційному відкритті Форуму видавців сказав Президент асоціації книговидавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, – повідомляє кореспондент IA ZIK.

У своєму привітальному слові Олександр Афонін висловив бажання: «Хочеться, щоб книга в Україні стала буденщиною, щоб вона була у кожній сім’ї. Коли ми звозимо у Львів з усієї України, то здається, що їх так багато. А уявіть, коли ці книжки знову зі Львова розвезти по Україні, то на цьому «бутерброді буде по шматочку».

За його словами, історія цивілізації і розвиток починається зі знання, яке рухає потім людиною. «Спочатку це були перекази, потім глиняні таблички, папіруси, зараз електроніка, але це завжди було нове знання. Потім люди освоювали ці нові знання, реалізували таким чином реформи. Якщо сьогодні говорять, що ми будемо робити реформи, але не дають знання людям, які будуть спроможні робити ці реформи, то це не політика і не реформи. Сьогодні книга мусить бути визнана в державі стратегічним продуктом, зокрема, наукова, технічна, науково-популярна, яка формує людину, дає знання, упевненість у майбутньому», – сказав Олександр Афонін.

Він зазначив, що упродовж понад 20-ти років аналізує книговидавничий ринок, дивиться на цей простір і бачить, що відбувається. «Останніх два роки в Україні з’явилися перші цивілізаційні ознаки структуризації українського книжкового ринку, До цього був хаос, «вавилонське стовпотворіння». Зараз з’явився Інститут книги і ще деякі речі, але без політики книги, політики людини ми цю державу не зробимо цивілізованою. Я хочу, щоб 24-й Форум видавців став переломним у свідомості тих, хто мусить зрозуміти, що без знань, які несе книга, Україні цивілізованою ніколи не стати», – підкреслив пан Афонін.

Нагадаємо, сьогодні, 13 вересня, у Львові офіційно відкрили 24-й Форум видавців, що триватиме по 17 вересня. Головна тема цьогорічного форуму – точка творення. З літературної програми Форуму очікують зарубіжних авторів – Філіпа Сендса (Великобританія), Алісія Гарріс (США), Карл-Маркус Ґаус (Австрія), Пітер Х. Фогтдаль (Данія), Єелле Рюмер (Нідерланди), Ян Вагнер (Німеччина), Вітольд Шабловський (Польща), Щерек Зємовіт (Польща), Дубравка Угрешич (Хорватія, Нідерланди), Каталін Доріан Флореску (Швейцарія) та ще понад 50 авторів з 25 країн світу. На цьогорічному Форумі буде презентація нової книги Сергія Жадана «Інтернат», а також книги Наталки Сняданко, Костя Москальця, Любка Дереша, Василя Шкляра, Андрія Кокотюхи та багатьох інших.

Програму Форуму видавців можна дізнатися на сайті.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 11:06:53