середа, 13 вересня, 2017, 19:35 Політика
Немає жодного майданчика, де б обговорювалася доля Криму і кримчан, – журналіст

Воювати з Росією – дуже складний процес, це ядерна держава. Однак в України є інші інструменти – дипломатичні, про які каже пан Президент. Це вплив на РФ щодо Криму. Та попри це, у нас немає жодного майданчику, де б обговорювалася доля Криму і кримчан.

Про це в ефрі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив журналіст Олександр Янковський.

«Воювати з Росією – дуже складний процес. Власне Росія є набагато більшою, це ядерна держава. Однак в України є інші інструменти, зокрема, є інструменти дипломатичні, про які каже пан Президент, це вплив на РФ щодо Криму. Але у нас немає жодного майданчику, де б обговорювалася доля Криму і кримчан, а це важливо», – зауважив гість програми.

Також дуже важливо, як додав журналіст, посадити Росію за стіл переговорів у питанні Криму.

«Це буде перший і найголовніший крок у цьому процесі. Адже для того, щоби Росія почала визнавати, що вона справді окупувала цю територію, ось це буде перший крок до цього. Але як змусити Росію сісти за цей стіл переговорів? Можливо, як кажуть оптимісти, потрібно зробити так, щоб Росія сама відмовилася від Криму, або ж витрачала багато грошей. Зокрема, за різними оцінками Росія сьогодні витрачає в Криму до 5-ти мільярдів доларів, але для бюджету РФ це не є вже такі величезні кошти, та й нафта не так вже й низько впала у ціні. Тому того, щоб Росія більше витрачала, цього недостатньо», – вважає Олександр Янковський.

Нагадаємо, 7 вересня, під час щорічного звернення до депутатів з трибуни парламенту Президент України заявив, що Україна змусить Росію добровільно відмовитися від анексованого Криму. Зокрема, за його словами, повернути Крим силою нереально і не варто сподіватися, що Росія піде сама. Проте, можна зробити півострів «непідйомною ношею» для Москви. Порошенко також зазначив, що для цього слід використовувати міжнародні платформи, санкції та інші правові, консолідовані заходи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 04:01:30