середа, 13 вересня, 2017, 10:51 Суспільство
На Форумі видавців у Львові презентуватимуть збірку «Сезони сн(л)ів» Дарини Попіль

Презентація книги «Сезони сн(л)ів» відбудеться в рамках 24 Львівського Форуму видавців.

«Сезони сн(л)ів» – це результат роботи творчого львівського тандему – поетеси Дарини Попіль та художниці Софії Філіпчук. Хоча це перша збірка Дарини, у ній зібрані поезії різної тематики, написані авторкою за останні 10 років.

Чого більше в нашому житті: снів чи слів? «Слова і сни – це те, з чого складаються дні і ночі, те, з чого зіткана наша реальність. Іноді сни стають словами, іноді слова виплітають сни. «Сезони сн(л)ів» – це мікс свідомого і несвідомого, мішанка правдивого та вигаданого, пережитого і підслуханого у чужих серцях. «Сезони сн(л)ів» не мають початку і кінця, в них ерос і танатос йдуть попід руку, а небо і земля зливаються в один горизонт» – йдеться у анотації до збірки.

Лірика Дарини Попіль багата образністю та метафорикою. Образи у поезіях Дарини бувають як одухотворені, так і ні. Іноді – це риба, кольору засмаглого сонця, іноді – це дерева в стилі ретро та бруківка, що ластиться об ноги, мов рудий кіт, деколи – це чоловічі сльози, які треба вивозити влітку на море, іншого разу – це зоопарк, що живе у дівчини на тілі. Така повнота художніх засобів дозволила ілюстраторці Софії Філіпчук створити неповторне оформлення збірки. Відповідно, вірші є близькими до каліграм, що відкривають двері у глибоко філософський світ ліричного героя, створюючи гіпертекст, який повністю затягує читача у свою реальність.

«Сезони сн(л)ів» упорядковані у 4 рубрики – «Поштовхи осені», «Міста», «13 відтінків інтимності», «Вічність не вічна». Поруч з віршами українською мовою, у збірці є декілька поезій польською.

Презентація збірки відбудеться у суботу 16 вересня о 15.00 за адресою вул. Коперника 17, м. Львів, Народний музей Тараса Шевченка (2 поверх Львівського Палацу мистецтв). Модератор зустрічі: Зеновія Філіпчук.

Довідка.

Дарина Попіль народилася і виросла у Львові. Закінчила магістратуру, згодом аспірантуру журналістики ЛНУ ім. Івана Франка. Випускниця Міжнародних Гуманітарних Студій. Багаторазова стипендіатка міжнародних наукових програм у Польщі. У 2015 році захистила в Україні дисертацію з соціальних комунікацій. Авторка багато наукових, журналістських статей, поезії та коротких прозових текстів. Останні роки пише для українських та польських видань. Заангажована у діяльність проектів у Польщі, спрямованих на підтримку мігрантів з України. Переможниця Першого польсько-українського поетичного слему (2017). Проживає у Львові та у Варшаві. 

Софія Філіпчук – художник-ілюстратор, закінчила коледж ім. Труша, Львівську Академію Мистецтв та Академію Друкарства. Учасниця багатьох українських та міжнародних виставок та фестивалів. Займається ілюстрацією, графічним дизайном та прикладним мистецтвом. Засновник власного бренду «on a tree».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 12:05:59