середа, 13 вересня, 2017, 15:40 Економіка
МВФ більше не вимагатиме від України продажу сільгоспземель, – Суслов
МВФ. Фото: bnn.ca
МВФ. Фото: bnn.ca

Україна неякісно виконує програму МВФ, тож немає певності у тому, що ми отримаємо черговий транш і до кінця року. Серйозним каменем спотикання став закон про продаж сільськогосподарських земель, на ухвалення якого не вистачає голосів.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив міністр економіки України (1997-1998 років) Віктор Суслов.

Навряд чи перший заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девід Ліптон, який прибув до Києва у вівторок, говоритиме про черговий транш і зміну вимог МВФ до України. Адже зараз для нього важливо зрозуміти політичну ситуацію, що склалась у нашій державі, тож і переговори матимуть більше політичний характер.

«Зазвичай усі показники співпраці між Україною та МВФ обговорюються саме у процесі технічної місії, представники якої приїдуть уже через тиждень. Далі йтиме рекомендація раді директорів валютного фонду і вже там приймають рішення», – розповів колишній міністр.

Та він наголосив: Україна не дуже якісно виконує програму, через що й не отримала чергового траншу у серпні. Тож не має певності у тому, що державі виділять ці кошти і до кінця року.

«Одним із основних каменів спотикання було питання про закон щодо обліку сільськогосподарських земель. Адже, за програмою, Україна мала б це прийняти ще у грудні минулого року. Та рішення так і не змогли ухвалити через цілу низку політичних обставин. Зрозуміло, що для цього закону у ВР немає більшості», – переконаний Суслов.

Тож, за попередньою інформацією, МВФ уже і не висуває такої умови. Ймовірно, через те, що мораторій на продаж закінчується у січні 2018 року. Суслов розповів: як йому відомо, обговорюється питання, щоб взагалі не готувати новий закон та його не ухвалювати.

«Як би там не було, це питання уже зняте, тож, як мені здається, рівень Ліптона – обговорювати саме глобальні речі. Що ж до інших вимог МВФ, то, звичайно, вкрай важливою є і пенсійна реформа. Там теж існує низка запитань, пов‘язаних із зменшенням дефіциту Пенсійного фонду. Адже ті варіанти, які пропонує держава, не у всьому задовольняють Фонд, оскільки серйозного скорочення цього дефіциту не планується», – заявив експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 23:49:36