середа, 13 вересня, 2017, 16:21 Політика
Міськрада Кропивницького за понад рік не змінила стару комуністичну назву
Офіційна сторінка сайту міської ради Кропивницького
Офіційна сторінка сайту міської ради Кропивницького

Понад рік після перейменування міста міську раду Кропивницького не можуть перейменувати. Вона залишається Кіровоградською міською радою. За зміну офіційної назви місцевого органу влади не голосують міські депутати.

Журналістів IA ZIK, які зайшли на офіційний сайт міської ради Кропивницького, зацікавило, чому досі не змінено стару назву.

Як пояснила у коментарі IA ZIK радник міського голови Кропивницького Євгенія Шустер, мер уже двічі виносив на розгляд сесії питання про перейменування міської ради, однак воно не набрало потрібної кількості голосів. Останнього разу – близько двох тижнів тому, «за» проголосували лише 13 із 42 депутатів.

«Місто перейменувала Верховна Рада без згоди містян. Офіційна назва органу залишається Кіровоградська міська рада. Для її зміни потрібно, щоб проголосувала сесія, а такого рішення наразі немає», – додала Є.Шустер.

З її слів, перейменування Кіровограда у Кропивницький підтримувало менше ніж 1% опитаних жителів. «Треба такі питання вирішувати з містом», – додала Є.Шустер.

Як повідомлялося, у липні 2016 року у рамках декомунізації Верховна Рада перейменувала місто Кіровоград на місто Кропивницький. Постанову №4222 підтримали 230 народних депутатів.

Раніше 31 березня Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування вирішив рекомендувати парламенту перейменувати Кіровоград на Кропивницький.

Марко Кропивницький (1840-1910) – український письменник, драматург, театральний актор, засновник українського професійного театру. Народився на території сучасної Кіровоградської області.

Сергій Кіров (справжнє прізвище Костриков) – відомий діяч комуністичного режиму. Народився в 1886 році у Вятській губернії і був убитий 1934 році в Ленінграді. Вбивство Кірова послужило початком масових репресій, відомих як «Великий терор». Жодного відношення до Кіровограда не має.

Читайте також: Іллєнко назвав перешкоду, яка стоїть на заваді «декомунізації» назв двох областей

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 15:32:35