середа, 13 вересня, 2017, 19:15 Політика
Кремлю байдужі люди, затримані в Україні, – адвокат Полозов

Кримсько-татарського активіста Ахтема Чийгоза буде важко обміняти, бо для Кремля не є такими важливими громадяни Росії, які затримані в Україні.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив адвокат Ахтема Чийгоза Микола Полозов.

«Я не виключаю механізму реалізації звільнення кримсько-татарського активіста Ахтема Чийгоза у вигляді обміну. Але потрібно розуміти, що для Кремля люди не є самоціллю. Для них не є такими важливими громадяни Росії, які були затримані в Україні. Для Кремля важливі політичні преференції. Оформлення цих політичних преференцій на їх полях в якості обміну політв’язнів на росіян, так, таке можливе. Але для них основне – це політична домовленість Кремля з Заходом», – зазначив Полозов.

На переконання адвоката, у вироку Чийгозу ключовим моментом є те, що не ставиться під сумнів його українське громадянство, тому можна застосовувати механізми конвенції про видачу

«Швидких рішень міжнародного співтовариства щодо Ахмета Чийгоза не варто очікувати. Але разом з тим незаконний вирок Ахтему отримав значний резонанс не лише в Україні, але й у світі. США, Великобританія, Канада, ЄС всі засудили цей вирок. Ми вже подали апеляції. Очікуємо, що увага світового співтовариства дозволить сформувати певний пул тиску на російську владу. У вироку ключовим моментом є те, що не ставиться під сумнів українське громадянство Ахтема, тому щодо нього можна застосовувати механізми конвенції про видачу», – вважає Микола Полозов.

За словами Полозова, Україна і світове співтовариство мають створити для Росії такі умови, які б призвели до звільнення політв’язнів

«Те, що Російська федерація за режиму Путіна повернеться у правове поле – це ілюзія. Тому доля українських політв’язнів залежить тільки від Кремля. Завдання України і світового співтовариства створити такі умови, які б призвели до їх звільнення», – підсумував адвокат.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 04:00:55