середа, 13 вересня, 2017, 4:08 Суспільство
Космічний апарат «Кассіні» вийшов на «лінію смерті» з Сатурном

Вчора вночі зонд «Кассіні» зблизився з Титаном, здійснив останній гравітаційний маневр і вийшов на пряму траєкторію зіткнення з Сатурном, в атмосфері якого він згорить в п’ятницю, 15 вересня.

Про це повідомляють РІА Новини.

Кассини во время Финала Оперы

«Можна сказати, що «Кассіні» підтримував дуже довгі стосунки з цим місяцем Сатурна, зустрічаючись з ним приблизно раз на місяць протягом більш ніж 10 років. Їхнє останнє рандеву викликає змішані почуття, але, незважаючи на це розставання, вірний Титан в останній раз допоможе зонду вийти на нову орбіту», – розповів Ерл Мейз, керівник місії «Кассіні» в НАСА.

Життя «Кассіні» обірветься зовсім скоро – на минулому тижні він почав останній, 22 виток навколо Сатурна в рамках останнього етапу місії, що отримав ім’я «Фінал Опери». Через п’ять днів, зонд НАСА увійде в щільні шари атмосфери Сатурна і згорить, передаючи при цьому інформацію на Землю до останньої секунди.

Отримавши останні фотографії кілець Сатурна, «Кассіні» вчора вночі в останній раз зблизився з Титаном, чиє тяжіння поміняє траєкторію польоту зонда і відправить його на останнє рандеву з «володарем кілець». Фахівці НАСА назвали цей гравітаційний маневр «прощальним поцілунком», так як після нього долю «Кассіні» вже нічого не змінить.

Як зазначає НАСА, зонд пролетів на відстані в приблизно 119 кілометрів над поверхнею Титана, отримавши прощальні знимки і зібравши останні дані про склад його атмосфери і поверхні. Ця інформація, а також інші наукові дані будуть передані на Землю найближчим часом і пам’ять «Кассіні» буде очищена перед тим, як він почне свій останній «нирок» в атмосферу Сатурна.

Завтра деякі інструменти «Кассіні» почнуть працювати таким чином, що збираюча ними інформація передаватиметься на Землю в режимі реального часу, що дозволить зонду вести наукові спостереження фактично до самого моменту його загибелі. Як очікують вчені, ця сумна подія відбудеться в наступну п’ятницю, приблизно о 15.00 по Києву.

Читайте також: В Австралії знайшли останки найдавніших прибульців з космосу

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 12:05:35