середа, 13 вересня, 2017, 18:45 Політика
Деокупація Криму – справа всього українського народу, – представник Президента в Криму

Захист прав корінних народів і деокупація у певній мірі пов’язані між собою, але насправді, це різні питання. Та й загалом, деокупація Криму – це справа всього українського народу.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін.

«Ми повинні гарантувати права кримських татар і корінного народу України, а також українських кримчан незалежно від того, окупований Крим, чи ні, катують там людей, або ні, це абсолютно інше, це наш фундаментальний обов’язок, як держави Україна. Ми маємо це зробити у будь-якому випадку, відповідно до тих міжнародних стандартів, які сьогодні існують. Ми це зробимо»,– вважає представник Президента в АР Крим.

Однак, як наголосив гість програми, що відстоювати права кримськотатарського народу потрібно не шляхом деокупації.

«Захист прав корінних народів і деокупація у певній мірі пов’язані між собою, але це різні питання. Та й загалом, деокупація Криму – це справа всього українського народу. А от коли хтось каже, що давайте дамо кримським татарам певні права, натомість, вони нам деокупують Крим, це крайня ступінь цинізму, повірте», – переконаний Борис Бабін.

Зокрема, щодо законопроекту про корінні народи України експерт зауважив, що у ВР є зареєстрований законопроект, однак він не є досконалим, адже охоплює лише кримськотатарський народ.

«Це ще можна було б прийняти. Окрім цього є ще парламентська заява, яку вже два роки не може проголосувати Верховна Рада. Але, навіть, якщо глянути на цей один законопроект і на декларацію про права корінних народів, можна побачити, що значна частина прав декларації із законопроекту чомусь випала. Навіть ті частини, які повністю відповідають Конституції України. Для мене це незрозуміло, але я сподіваюся, що законопроект буде більш якісним. Ми над цим працюємо, але це дуже складний процес. Ми маємо залучати експертів ООН та корінних народів, адже цим питанням тривалий час ніхто не обіймався. У цей процес має бути залучений і Меджліс кримськотатарського народу, але на материку сьогодні фізично не вистарчає юристів кримських татар», – додав Борис Бабін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 04:00:47