середа, 13 вересня, 2017, 16:38 Економіка
Безвіз не працює на користь економіки України, – Суслов

Те, що уряд Яценюка різко зменшив єдиний соціальний внесок і катастрофічно скоротив надходження у Пенсійний фонд, стало основною причиною сучасної кризи.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказав міністр економіки України (1997-1998) Віктор Суслов.

«Основною причиною сучасної кризи в Україні є стрибок дефіциту Пенсійного фонду, який з’явився внаслідок недостатньо продуманих рішень уряду Яценюка. Адже було дуже різко зменшено єдиний соціальний внесок і відповідно катастрофічно зменшились надходження у Пенсійний фонд. До речі, МВФ цю затію тоді не підтримував і уряд діяв наперекір йому», – розповів Суслов.

Тому колишній міністр економіки вважає, що одним із шляхів вирішення проблеми є повернення або підвищення єдиного соціального внеску на пенсійне відрахування.

«Повернення чи підвищення єдиного соціального внеску на пенсійне відрахування хоч якось може полегшити ситуацію в країні. Тому що величезний дефіцит, який покривають за рахунок бюджету, не дає можливості Україні фінансувати капітальні вкладення. Це буквально знищує її», – наголосив Суслов.

Не дає розвиватися державі безробіття, припинення роботи підприємств і відкриті кордони для масового виїзду робочої сили.

«Мільйони українців їдуть з України і вони більше не робитимуть пенсійних внесків. Тому така політика є теж помилковою. Потрібно було б йти шляхом створення робочих місць і зацікавити населення роботою в Україні. Тому наша гордість безвізом, який різко стимулював виїзд українців закордон на заробітки, насправді не на користь Україні», – вважає він.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 15:25:25