live
Новини » Економіка 1219

70 відсотків чоловіків, які вийдуть на пенсію у 2018 році, можуть її не отримати, – Суслов

Осучаснення пенсій, про яке говорить прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, потрібне. Але, швидше за все, що 70 відсотків чоловіків, які досягнуть 60-річного віку у 2018 році, не матимуть достатнього пенсійного стажу і вони не зможуть отримати пенсію.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказав міністр економіки України (1997-1998) Віктор Суслов.

«Ті пенсії, які призначали багато років тому, з того часу не підвищувались. Тому,  звичайно, це треба робити. Але тривожніше є те, що велика кількість людей не зможуть отримати пенсії з причини недостачі пенсійного страхового стажу. Наприклад, чоловіки, які досягли 60-річного віку у 2018 році. Із них 70 відсотків не матимуть достатнього пенсійного стажу і можуть не отримати цю пенсію», – розповів Суслов.

Він вважає, що українці повинні знати, що їх чекає, коли вони досягнуть пенсійного віку.

«Не можна приховувати від громадськості те, хто, коли та скільки отримуватиме коштів, коли вийде на пенсію. Точні цифри повинні бути розраховані урядом та передані Верховній Раді, тому що це ключове питання. Там, де люди не зможуть отримати пенсію, багато з них потраплять у дуже важкі умови. Адже за десять років вже буде близько 55 відсотків чоловіків та жінок, які досягатимуть пенсійного віку, і не зможуть отримати пенсійні виплати», – прокоментував він.

Експерт додав: «Тому потрібно подивитися у цілому на осучаснення пенсій, про яке говорить Гройсман. Адже воно загалом не впливає на отримання пенсій, тому що ми не підвищуватимемо пенсійний вік. Але ми обмежимо кількість людей, котрі матимуть право на отримання пенсій».

Читайте також: Пенсія від Гройсмана – названо розмір нових виплат

Loading...
Loading...
Loading...