live
Новини » Події 43

Справа «Топаза»: У суді допитали потерпілого при захопленні Харківської ОДА

Київський райсуд Харкова по справі антимайдановца Гната Кромского, більш відомого за позивним «Топаз», допитав потерпілого.

Про це розповіла прес-секретар прокурора Харківської області Віта Дубовик, – повідомляє Укрінформ.

«Сьогодні допитали потерпілого. Наступне засідання – 19 вересня в 14:00», – зазначила Дубовик.

У той же час, адвокат Лідія Мелконян пояснила, що допитаний – 1 з 50 свідків звинувачення: «Ми вже подали клопотання про забезпечення явки на суд інших свідків обвинувачення».

«Що стосується показань потерпілого – він один з постраждалих під час штурму Харківської ОДА навесні 2014 року, за його заявою, він не бачив, щоб «Топаз» завдавав кому-небудь удари, і що особисто його «Топаз» не бив», – додала адвокат.

Як повідомлялося раніше, 25 липня Київський райсуд Харкова продовжив запобіжний захід для антимайдановца Гната Кромского – «Топаза» до 23 вересня.

За словами адвоката Лідії Мелконян, прокуратура представила суду лише частина доказів: «За 3 роки справа «Топаза» практично не просунулося».

28 березня 2014 року «Топаз» був затриманий в рамках кримінальної справи за фактом штурму Харківської ОДА. Його звинувачують за статтею «Масові заворушення», «Незаконне заволодіння транспортним засобом», «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» – з санкцією до 15 років в’язниці.

29 березня 2014 року суд у Харкові посадив «Топаза» під домашній арешт, але він втік, зрізавши браслет. У квітні співробітники СБУ затримали його на кордоні з Росією. У вересні суд обрав йому особисте зобов’язання як запобіжний захід. У листопаді «Топаз» не з’явився за викликом до суду. У грудні він буз знову затриманий при спробі втечі до РФ.

Гнат Кромський в лютому 2014 року був охоронцем Антимайдану в Маріїнському парку в Києві з позивним »Топаз». У мережі розміщено його звернення до Путіна з проханням ввести війська в Україну «для захисту громадян».

Loading...
Loading...
Loading...