вівторок, 12 вересня, 2017, 11:58 Політика
Події в «Шегині» – політичний та репутаційний програш Президента, – політтехнолог
Прикордонники стримують прихильників Саакашвілі у ПП «Шегині» . Фото: Микола Тис/ZIK
Прикордонники стримують прихильників Саакашвілі у ПП «Шегині» . Фото: Микола Тис/ZIK

Подія, яка мала місце 10 вересня на пункті пропуску «Шегині» – це великий репутаційний програш Президента України. Він вчинив, як звичайна людина, дозволивши собі емоційний випад проти свого опонента.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у Класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) заявив політтехнолог Сергій Гайдай.

«Я думаю, що подія, яка відбулась 10 вересня на пункті пропуску «Шегині», не додає Президенту України шансів для переобрання на другий термін. Це – великий репутаційний програш Президента, при чому в усіх площинах. Прибічники Порошенка, які вважають, що він на даний момент найкращий вибір, розуміють, що він діяв не як гарант конституції», – вважає Сергій Гайдай.

На його думку, це «виключно президентська ситуація» і ніхто не підставляв Петра Олексійовича, адже саме він ухвалював рішення про припинення громадянства Михайла Саакашвілі.

«Він повинен був прорахувати, які загрози для нього особисто і для країни є. А він їх не прорахував і вчинив, як звичайна людина, яка дозволила собі емоційний випад проти свого ворога. Порошенко не повинен був робити це саме таким чином», – заявив експерт.

За його словами, така ситуація призвела до подальшої низки системних помилок.

«Всі ж розуміють, що зупинка поїзда, замінування переходу чи закриття шлагбауму перед Саакашвілі можуть бути тільки за особистим наказом Президента, оскільки вся влада у нього. А це все – його помилки», – пояснив політтехнолог.

Нагадаємо, нещодавно Президент України заявив, що питання Саакашвілі потрібно перенести з політичної площини у правову, щоб колишній губернатор Одеської області мав можливість довести свою правоту в суді.

«Ця теза не підтверджується реальністю, оскільки саме політична площина була запропонована Порошенком у цій ситуації. Я знаю, що його помічники радили йому не допускати цих помилок, починаючи з указу. Але він не послухав, і саме його авторитарний характер призвів до того, що зараз у виграшній ситуації Михайло Саакашвілі», – вважає Гайдай.

Побутує думка, що українське суспільство патерналістськи налаштоване. Тому цілком логічно, що за таких умов Президент бере на себе трохи більше обов'язків та відповідальності.

«Для демократично налаштованих українців Порошенко показав, що він – не демократ і, як всі інші президенти, він користується державою, силовими органами задля ліквідування свого політичного опонента. З точки зору патерналістського електорату він не показав «сильну руку», тому що виявилося, що він не може стримати одну людину, яка просто перейшла кордон з невеличкою кількістю прихильників. Президента не підтримали прикордонники, які не стали грудьми за нього, а просто пропустили Саакашвілі», – пояснив експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 15:02:56