вівторок, 12 вересня, 2017, 22:07 Світ
Голову Конституційного суду Росії не пустили на конгрес у Литві, – Фріз

Голову Конституційного суду РФ не пустили на 4-й Конгрес світової конференції Конституційних суддів.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала народний депутат України Ірина Фріз.

Світлина від Ірина Фріз / Iryna Friz.

Фріз написала, що сьогодні в Литовській республіці відбулася значна подія – 4-й Конгрес Світової конференції Конституційних Судів.

Світлина від Ірина Фріз / Iryna Friz.

«Лейтмотив заходу: верховенство права та конституційне право в сучасному світі. Значна увага була приділена Україні та засудженню брутального порушення територіальної цілісності нашої держави з боку російських окупантів», – зазначила вона.

Світлина від Ірина Фріз / Iryna Friz.

Депутат зауважила, що вперше за історію Конгресу на ньому не був допущений Голова Конституційного Суду РФ Зорькін та інші російські судді, які приймали рішення та визнали анексію Криму.

«Відкрито кажучи, у світі немає іншого прикладу, щоб судова влада була настільки дискредитована. Кожен професійний юрист знає, що анексія Криму – це агресія, і це є злочин. Немає такого прецеденту в жодній країні, де її суд був би використаний для виконання такого злочину», – заявив Голова Конституційного Суду Литви Дейнюс Жалімас.

За словами дерутата, Президент Литви Даля Грібаускайте, виступаючи на цьому заході підкреслила: «Ми не можемо тиснути руки і ніколи не будемо запрошувати тих, хто наступає на верховенство права і рішення яких ламають долі тисяч людей. Ми маємо заступитися за тих людей, хто бореться за свободу, права людини і демократію».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 15:37:18