Новини » Події

«Прорив» Саакашвілі. Фоторепортаж з українсько-польського кордону

Прорив Михеїла Саакашвілі. Фото: Микола Тис/ZIK

У неділю, 10 вересня, у пункті пропуску «Краковець» на українсько-польському кордоні очікували екс-президента Грузії, екс-голову Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі, який раніше заявив про намір приїхати до України, попри позбавлення його українського громадянства.

Ще з вечора суботи, 9 вересня, з української сторони біля пункту пропуску облаштували сцену, з якої, як сподівалися прибічники політика, він міг би виступити. Та разом із ними до кордону з’їхалися і противники Саакашвілі, представники Нацполіції та додаткові наряди прикордонників. До всього, журналісти нарахували і шість автобусів із молодиками спортивної статури.

10 вересня до кордону, де зустрічали Саакашвілі, підійшли дві сотні невідомих у камуфляжі.

Також у Краковці затримали активістку «Фемен».

Перед тим, як їхати до України, Саакашвілі у Жешуві зустрівся з Тимошенко й іншими депутатами.

Пізніше Саакашвілі заявив, що через можливість провокацій у Краковці поїде в Україну з Перемишля на «Інтерсіті», однак його не випускали з Перемишля. «У зв’язку з повідомленням Національної поліції України, що у потязі перебуває особа без дозволу на в’їзд в Україну, потяг рушить у випадку, якщо особа залишить потяг», – лунало оголошення в потязі.

Після цього Саакашвілі автобусом приїхав на ПП «Шегині». Польські прикордонники пропустили його на територію України, однак з української сторони пункт пропуску виявився «замінованим».

Згодом прихильники політика провели його через пункт пропуску «Шегині», після чого він вирушив до Львова.

Увечері Саакашвілі погуляв центром Львова і зустрівся з міським головою Андрієм Садовим.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що учасники й організатори прориву кордону, під час якого до України зміг потрапити Міхеїл Саакашвілі, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.

У команді політика натомість заявили, що ніякого прориву кордону не було, а відбулась «евакуація людей в умовах надзвичайної необхідності».

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 26 липня видав указ про припинення українського громадянства екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі.

21 серпня Саакашвілі, який перебував за кордоном, заявив про намір 10 вересня повернутися в Україну із Польщі через пункт пропуску «Краковець».

Loading...