понеділок, 11 вересня, 2017, 15:30 Політика
Гриценко у Львові: Ситуацію з Саакашвілі на кордоні спровокувала влада
Анатолій Гриценко. Фото: facebook.com/pressclublviv
Анатолій Гриценко. Фото: facebook.com/pressclublviv

Те, що вчора відбулося під час перетину Міхеїлом Саакашвілі державного кордону України, неприпустимо з правової точки зору. Але цю ситуацію спровокувала влада.

Про це сьогодні на прес-конференції у Львові заявив лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

Він назвав «ганебним» указ про позбавлення Саакашвілі українського громадянства, а також зазначив, що влада має «зробити висновки з учорашньої ситуації».

Також Гриценко висловив переконання, що владі жодним чином зараз не слід вдаватися до переслідування людей, які брали участь в подіях на кордоні 10 вересня.

Водночас він не захотів коментувати заяву генпрокурора Юрія Луценка про те, що учасники й організатори прориву кордону будуть притягнуті до кримінальної відповідальності. «Луценко вже стільки всього наговорив. Там язик без кісток. Не коментую», – сказав він.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 26 липня видав указ про припинення українського громадянства екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. Його звинувачують у тому, що в документах, які він заповнював, було вказано, що він не перебуває під слідством в Україні чи за її межами. Однак, як виявилось, на території Грузії його заочно заарештували.

Сам Саакашвілі заявив, що таким чином його хочуть змусити отримати статус біженця, але він такий варіант категорично відкидає і буде домагатись законного права повернутись в Україну.

21 серпня Саакашвілі, який перебував за кордоном, заявив про намір 10 вересня повернутися в Україну із Польщі через пункт пропуску «Краковець».

10 вересня політика чекали у «Краковці», туди з’їхалися як його прибічники, так і противники, однак згодом він вирішив перетнути кордон у пункті пропуску «Шегині», де його фактично перевели через кордон.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що учасники й організатори прориву кордону, під час якого до України зміг потрапити Міхеїл Саакашвілі, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.

У команді політика натомість заявили, що ніякого прориву кордону не було, а відбулась «евакуація людей в умовах надзвичайної необхідності».

Як відомо, українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом Президент України наприкінці травня 2015 року. Він очолив Одеську облдержадміністрацію і пропрацював на цій посаді півтора року. Після цього оголосив про відставку, а також про створення власної політичної сили.

Читайте також: Для кого Саакашвілі розчистить політичний шлях до Олімпу?

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 04:39 :45