понеділок, 11 вересня, 2017, 10:05 Світ
Економічні збитки від урагану Ірма можуть сягнути $ 300 млрд
Затоплені вулиці внаслідок урагану «Ірма» в Маямі, штат Флорида, США. Фото: twitter.com/MiamiHerald
Затоплені вулиці внаслідок урагану «Ірма» в Маямі, штат Флорида, США. Фото: twitter.com/MiamiHerald

Економічні витрати від урагану Ірма можуть сягнути $ 300 млрд.

Аналітики заявили, що близько 2 тис. нерухомості лежать на шляху шторму, а також вказали на його потенційний вплив на ціни продуктів харчування у США. Флорида, де зараз бушує ураган, є другим за величиною плодоовочевим постачальником у США та другим за величиною виробником апельсинового соку у світі, – інформує видання The Guardian.

Торстен Єворрек, член правління німецького перестрахувального гіганта Munich Re, заявив у неділю, що Ірма була «найважливішою подією для Флориди, а також головною подією для страхової галузі».

Ураган уже посіяв паніку на фінансових ринках, призвівши до падіння страхових акцій та ф’ючерсів на апельсиновий сік минулого тижня. Вартість угод за листопадові постачання концентрованого замороженого апельсинового соку збільшилася, оскільки інвестори готуються до найгіршого після руйнівних наслідків Ірма.

Баррі Корнес, аналітик біржового маклера Panmure Gordon, розрахував, що загальні економічні витрати сягнуть 300 млрд. доларів, при цьому страхові компанії потенційно змушені будуть покрити збитки у розмірі від 100 млрд. до 150 млрд. доларів.

Флорида також вирощує інші важливі культури, включаючи помідори, грейпфрути, кавуни та цукрову тростину. Ірма могла знищити 20% державних цитрусових культур, зауважують аналітики.

Ірма також може мати довгостроковий вплив, оскільки для вирощування апельсинового дерева потрібно кілька років, що призведе до обмеженої пропозиції протягом тривалого періоду.

Страхова індустрія все ще оцінює збитки, завдані ураганом Харві у частині Техасу минулого місяця. Початкові оцінки показують втрати, вартістю 100 млрд доларів. Це, на думку Swiss Re, прирівнюється до економічних збитків у 176 млрд. доларів США, заподіяних ураганом Катріна у 2005 році, що включали 82 млрд доларів застрахованих збитків.

Ураган Ірма є поганою новиною для страхового ринку Флориди, на якому у даний час домінують менші фірми, оскільки великі національні компанії залишили ринок після хвилі штормів у середині 2000-х років.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 18:02 :58