неділя, 10 вересня, 2017, 14:27 Львів
«Зелене яблуко, срібні мечі»: вийшла збірка оповідань та есе про давню й сучасну Добромильщину
Збірка
Збірка "Зелене яблуко, срібні мечі"

Результатом Добромильських подорожей групи цікавих письменників вийшла друком нова книга.

Про це пише Мирон Іваник на своїй сторінці у Фейсбук.

Автори – Галина Вдовиченко, Тетяна Вергелес, Богдан Марциняк Волошин, Oksana Kryshtalewa, Lada Moskalets, Галина Пагутяк, Лана Перлулайнен, Jaroslav Jarish. Чудові фото від Оксана Хазяйка Чебурашки Прохорец.

Події в оповіданнях та есе цієї збірки відбуваються на Добромильщині, давній та сучасній. Чи багато освічених людей чули про унікальну історичну постать – Яна Щасного Гербурта та його славетну землю? Хто нині знає про Боневичі та друкарню, руїни якої донедавна ховалися у хащах за селом?.. Про трагедію Саліни?.. Ця збірка має хоча б частково розповісти мовою оповідань та есе про невідомі, забуті містечка і села лише малої «крапки» на мапі України.

Назва збірки – «Зелене яблуко, срібні мечі» – це герб магнатів Гербуртів, найкращі з котрих дбали про просвітництво, бажали своєму народу добра й процвітання не лише на словах. Тепер яблуко, проштрикнуте мечами – це герб Добромиля, міста на українсько-польському прикордонні.

З таких містечок та сіл складається Україна, і всюди – своя неповторна краса, люди зі своїми родинними історіями та легендами від бабусь-дідусів, напівзабута спільна історія, напіввідомі особистості, що їх народжувала ця земля, нерозгадані загадки, непроговорені травми... І ландшафти, що мають добру пам’ять, часом набагато кращу, ніж людська.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-08-19 12:33 :43