Новини » Економіка 9 вересня, 2017, 3:08
Нардеп Шахов подав запити щодо власників вугілля, яке везуть в Україну

Я подав депутатські запити щодо того, у кого ж ми насправді купуємо те вугілля з Африки, тобто хто є кінцевими бенефіціарами. І чи це не наші ж олігархи, які сьогодні почали боротися між собою за постачання вугілля в Україну?

Таку думку висловив народний депутат України Сергій Шахов в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно (щовівторка та щоп’ятниці в ефірі телеканалу ZIK).

«Блокада Донбасу була величезною помилкою. Території Донецькою та Луганської областей недоотримали 4 мільярди гривень податків з українських підприємств, а 70 тисяч шахтарів, які працювали на окупованій території, тепер залишилися там без роботи», – наголосив Шахов.

Натомість, додає нардеп, тепер Україна фактично за готівку купує вугілля у ПАР. До того ж, контрабандним шляхом і російське вугілля продовжує заходити в Україну.

«Я певен, що за цим стоять високопосадовці, зокрема і з Кабінету міністрів. Тому я подав депутатські запити щодо того, у кого ж ми таки купуємо те вугілля з Африки, тобто хто є кінцевими бенефіціарами. І чи це не наші ж олігархи, які сьогодні почали боротися між собою за постачання вугілля в Україну?, – зауважив депутат.

Своєю чергою, народний депутат Олег Барна пояснює, що антрацитового та коксівного вугілля в Україні не виготовляють, відтак його довелося спочатку купувати у Росії, а потім і в інших країнах.

«В Україні не виготовляють антрацит і його треба брати з-за кордону. Щоб замовити вугілля з Африки чи Америки – потрібен був час, адже там все відповідно графікам. Тому тимчасово, щоб зберегти роботу доменних печей, вугілля офіційно завозили з Росії, оскільки інакше була б серйозна криза в Україні. Тому вже з наступного року вугілля за офіційним договором буде завозитися зі США, однак вдвічі дорожче», – зазначив Олег Барна.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 08:42 :08