Новини » Політика 9 вересня, 2017, 12:52
Генштаб: 200 тис. вояків і 120 тис. резервістів готові дати відсіч агресору

У 2014 Збройні сили України мали 6 тисяч воїнів, а зараз 200 тисяч вояків і 120 тисяч резервістів готові до відсічі агресору.

Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» заявив спікер Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов.

Він підтвердив, що варіант повномасштабного наступу Росії не виключається.

«І Генштаб на цьому неодноразово наголошував, ми постійно тримаємо ситуацію на контролі і вживаємо відповідних заходів реагування задля того, щоб країна була впевнена в тому, що ЗСУ, інші військові формування будуть спроможні відбити будь-яку атаку з боку ворога.

Щодо напруження ситуації вздовж держкордону між Україною та Російською Федерацією, то цю інформацію підтверджують не лише наші розвідувальні органи, а й наші західні партнери, які так само на період відповідних навчань російсько-білоруських «Запад-2017» сконцентрували на певних полігонах, на певних військових базах визначений особовий склад, військову техніку, у тому числі авіаційну техніку. Все заради того, щоб убезпечити території західних країн, країн, які є членами Північноатлантичного альянсу, від смертельної небезпеки, яку несе всьому світу Російська Федерація», – сказав він.

Разом з тим Селезньов зазначив, що якщо на початку 2014 року ЗСУ мали у своєму активі близько 6 тисяч професіонально навчених і підготовлених та готових зі зброєю в руках діяти, то на сьогодні «Україна в тридцятці найкращих країн світу».

«На сьогоднішній день чисельність ЗСУ становить близько 250 тисяч військовослужбовців та працівників ЗСУ. Якщо ми віднімемо відповідні підрозділи та персонал, який виконує завдання з питань логістичного забезпечення, то близько 200 тисяч українських вояків зі зброєю в руках готові стати і стають на захист нашої держави. Крім того, на сьогоднішній день ми маємо близько 120 тисяч військовонавченого і підготовленого оперативного резерву в першу чергу», – заявив спікер Генерального штабу.

«У будь-якому разі ця громада, ці лави спроможні в будь-який час стати на захист нашої держави, щоб забезпечити ключове завдання, яке покладається на ЗСУ, відповідно до нашої Конституції – захист територіальної цілісності та незалежності нашої країни», – додав він.

Нагадаємо, Селезньов також повідомив, що на окупованих бойовиками територіях Донбасу нині перебуває близько 6 тисяч російських військовослужбовців.

Читайте також: Волонтер розповів, що станеться, якщо ЗСУ підуть у наступ на Донбасі

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-20 22:43 :39