п'ятниця, 8 вересня, 2017, 9:53 Політика
Винничук: Сироїд не знає законів – насправді юридичні підстави для участі ЗСУ в АТО є
Заступник голови ВРУ Оксана Сироїд. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Заступник голови ВРУ Оксана Сироїд. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд не знає законів, якщо говорить, що «на цей момент немає юридичних підстав ЗСУ в зоні АТО».

Про це на своїй сторінці у Facebook написав український письменник Юрій Винничук.

«Задрали саморобні політологи, які виправдовують Сироїд, яка законів не знає. Вони теж не знають, але думку висловлюють. Як можна висловлюватися про те, в чому ти ні бум-бум?», – зазначив Винничук.

Він додав, що в Закон в 2014 році була внесена така правка:

«Міністерство оборони України, органи військового управління, з’єднання, військові частини і підрозділи Збройних Сил України забезпечують захист від терористичних посягань об’єктів та майна Збройних Сил України, зброї масового ураження, ракетної і стрілецької зброї, боєприпасів, вибухових та отруйних речовин, що перебувають у військових частинах або зберігаються у визначених місцях; організовують підготовку та застосування сил і засобів Сухопутних військ, Повітряних Сил, Військово-Морських Сил Збройних Сил України в разі вчинення терористичного акту у повітряному просторі, у територіальних водах України; беруть участь у проведенні антитерористичних операцій на військових об’єктах та в разі виникнення терористичних загроз безпеці держави із-за меж України; в разі залучення до проведення антитерористичної операції – забезпечують із застосуванням наявних сил та засобів виконання завдань щодо припинення діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій; беруть участь у затриманні осіб, а у випадках, коли їх дії реально загрожують життю та здоров’ю заручників, учасників антитерористичної операції або інших осіб – їх знешкоджують».


Зазначимо, як пише «Українська правда», напередодні у парламентському комітеті з питань нацбезпеки і оборони вирішили рекомендувати відхилити законопроект про тимчасово окуповані РФ території №6400, а законопроект нардепа Мустафи Найєма на ту ж тему №6400-2 відправити на доопрацювання.

Однак під час розгляду законопроекту №6400, серед авторів якого є віце-спікер Оксана Сироїд, виникла перепалка. Нардепів обурило її слова про те, що на цей момент немає юридичних підстав ЗСУ в зоні АТО.

«Застосування ЗСУ згідно з Конституцією відбувається, коли ВР дає згоду на застосування збройних сил. Коли ви говорите, що АТО є підставою для застосування ЗСУ, це не є так», – сказала віце-спікер.

Після пропозиції відхилити законопроект №6400 Сироїд покинула засідання комітету.

Віце-спікер у Facebook написала про підготовку «сценарію пацифікації».


«Президент замість того, щоб придумувати «реінтеграційні» гібриди і звертатися до ООН з проханням про миротворців, має прийняти рішення про застосування Збройних сил України у зв’язку з російською агресією і окупацією і звернутися з цим рішенням до парламенту. А парламент має дати згоду на застосування Збройних сил і прийняти закон про визнання окупації територій Російською Федерацією як підстави застосування збройних сил. Решта від лукавого», – вважає Сироїд.

«Комітет своє обличчя показав. Слово за парламентською залою», – додала вона.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 22:56 :10