п'ятниця, 8 вересня, 2017, 9:30 Події
Пошуки ДНК Димінського у приміщенні ZIKу виглядають, щонайменше, дивно, – активістка
Слідчі залишають будівлю, в якій розташований офіс Петра Димінського у Львові, 6 вересня 2017 року. Фото: radiosvoboda.org
Слідчі залишають будівлю, в якій розташований офіс Петра Димінського у Львові, 6 вересня 2017 року. Фото: radiosvoboda.org

Адвокат підозрюваного у здійснені ДТП біля села Ямельня Андрія Борща Владислав Матяшук заявляє про тиск на свого підзахисного. Мовляв, коли той вийшов із СІЗО, слідчий став погрожувати перекваліфікувати справу за важчою статтею. Усе це відбувалось на фоні обшуків в офісі медіахолдингу ZIK та на старій базі футбольного клубу «Карпати». Такі дії мовник уже назвав методом політичного тиску із боку правоохоронців та спробою рейдерського захоплення медіа.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне. Вечір» (щобудня на телеканалі ZIK).

Владислав Матяшук запевняє: пройшло лише два дні після виходу його підзахисного із СІЗО, як на Андрія Борща почали тиснути слідчі, вимагаючи у того додаткових свідчень.

«Хоча підозрюваний їх уже надавав та підтвердив під час допиту. Окрім того слідчий у знущальній формі висловлювався щодо захворювання мого підзахисного та, взагалі, вдавався до погроз. Мовляв, має можливість домовитись із Генеральною прокуратурою про перекваліфікацію дій на умисне вбивство», – розповів Матяшук.

Відповідні звернення адвокат уже надіслав до керівництва Нацполіції, Прокуратури та Президента України. Сам ж слідчий прокоментувати ситуацію відмовився. Тож журналісти телеканалу надіслали інформаційний запит до прес-служби Національної поліції та чекатимуть відповіді.

У свою чергу Андрій Борщ вкотре підтвердив: повністю визнає провину і розкаюється у здіяному.

«Я цього не хотів, повірте, адже є віруючою людиною. Усім, чим зможу допомогти мамі загиблої, я допоможу», – запевняє Борщ.

Громадські ж активісти засуджують таку поведінку правоохоронних органів.

«Слідчий, як ніхто, має діяти в правовому полі. Він не може собі дозволяти ані погроз, ані зловживань», – переконана громадська активістка Наталія Шелестак.

Та стражі порядку не обмежились тиском лише на підозрюваного. Наступного дня після того, як судді замінили міру запобіжного заходу Борщу, працівники Нацполіції здійснили обшуки в офісі Петра Димінського. Подейкують, що правоохоронці намагались знайти зразки його ДНК. Згодом поліцейські навідались ще й до редакції ZIKу, інвестором якого є бізнесмен. Хоча у цій будівлі востаннє він був ще вісім років тому.

«Все виглядало, як «маски-шоу»: приїхало багато людей, оточили, зробили із цього показову акцію. Це схоже на якесь рейдерське захоплення телеканалу. Поліція дає оцінку речам, які є недопустимими, адже існує таємниця слідства», – прокоментував генеральний директор медіа-холдингу ZIK Ігор Туркевич.

Не минули обшуки і футбольний клуб «Карпати» – поліцейські досліджували і стару тренувальну базу, на якій Димінського не бачили більш як три роки.

«Дуже дивно, що обшуки робили на базі Карпат у Брюховичах, бо там займаються наші діти, майбутні наші «карпатівці», – каже ветеран клубу Габор Вайда.

Наталія Шелестак ж зазначає: така поведінка правоохоронних органів є, щонайменше, незрозумілою.

«Пошуки ДНК-зразків у студії чи в інформаційній агенції, куди Димінський точно не приходить, виглядає, принаймні, дивно. Найцікавіше: не відомо що саме шукали і що вилучили», – зазначає Шелестак.

Медіахолдинг ZIK слідкуватиме за розвитком подій та сподіватиметься на справедливе слідство і неупереджений суд.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 20:15:20