Новини » Львів 8 вересня, 2017, 7:43
Львів запрошує поляків почистити Полтву заради Вісли
Річка Полтва, Львів. Фото: forum.pravda.com.ua
Річка Полтва, Львів. Фото: forum.pravda.com.ua

Нечистоти з очисних споруд Львова зливають у Полтву, яка несе увесь бруд у Західний Буг, що впадає у Віслу. Аби модернізувати очисні і зменшити негативний вплив на довкілля не лише України, а й Польщі, «Львівводоканал» хоче залучити поляків до модернізації очисних споруд. Уже ведуться перемовини із Національним фондом охорони навколишнього середовища Польщі.

Про це у коментарі ІА ZIK повідомила речниця Львівводоканалу Уляна Горбата.

Вона наголосила, що львівські очисні споруди потребують модернізації. Кошти, які підприємство отримало на проект будівництва біогазової станції не передбачають їх відновлення. Уляна Горбата наголосила, що не лише у Львові, а й по цілій країні водоканали експлуатують очисні споруди радянського типу, які побудовані понад 50 років тому.

«Це застаріле обладнання, яке потребує реконструкції. Якщо говоримо про львівські очисні, то велика інвестиція була один раз – у 2003-2007 рр., коли реалізовувався проект Світового банку. В межах проекту відбулася реконструкція на 6 млн доларів. Це був гранд уряду Швеції. За ці кошти реконструювали цех механічної очистки, побудували цех механічного зневоднення і замінили насоси на головній станції. Однак решта споруд і обладнання не чіпали», – зазначила речниця «Львівводоканалу».

Вона додала, що це позначається на якості очищення. Крім того, очисні дуже енергоємні, там багато проблем.

«На модернізацію біологічних реакторів нам потрібні додаткові кошти, а їх немає – це велетенські гроші. Зараз стукаємо в усі двері, розповідаємо. Нам загалом потрібно розробити концепцію модернізації очисних споруд», – пояснила Уляна Горбата.

Вона додала, що шведські консультанти розробили для «Львівводоканалу» техніко-економічне обґрунтування до проекту, де вказали приблизну суму інвестицій, щоб стічні води відповідали європейським стандартам. Це 150-170 млн євро.

Підприємство почало шукати гроші і таким чином рік тому стартували переговори з Національним фондом охорони навколишнього середовища Польщі.

«Чому поляки? Львів скидає свої стічні води після очисних споруд у Полтву, а Полтва впадає у Західний Буг, а він у свою чергу – у Віслу. Виходить транскордонний вплив на довкілля. Очевидно, що країни Балтійського узбережжя зацікавленні, аби їхнє довкілля було чисте. Європейці пройшли дуже довгу дорогу, аби у них запрацювала водна директива.

Чому ми налагоджуємо співпрацю саме з фондом? Він минулого року розпочав фінансування проектів за межами Польщі. Це кредитні кошти до 100 млн злотих під низький відсоток – 1-2%», – пояснила Уляна Горбата.

Вона додала, лише п’ять років тому Варшава ввела в експлуатацію свої нові очисні споруди. До того 50% стічних вод потрапляли у Віслу неочищеними. На модернізацію очисних споруд польської столиці залучили 500 млн євро.

Уляна Горбата додала, що «Львівводоканал» і польська сторона уже напрацювали Меморандум про співпрацю.

«На Екофорум до нас приїде президент фонду підписувати цей меморандум. Створена робоча група. Є графік зустрічей. Ми обмінюємося документами. Польська сторона отримала від нас усе, що напрацьоване щодо очисних споруд. Звичайно, за допомогою польського фонду сподіваємося залучити і інші програми, що передбачають інвестиції в екологію», – повідомила Уляна Горбата.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 09:34 :47