п'ятниця, 8 вересня, 2017, 22:35 Політика
Іллєнко: Окупація прийшла саме туди, де було найменше українських шкіл

На окупованих Росією територіях Донбасу відбувається абсолютний геноцид усього українського. Там за українську мову на вулиці люди можуть потрапити у «ДНРівський» підвал, і такі випадки були неодноразово.

Про це у прем’єрному ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Андрій Іллєнко.

Гостя програми, голова ГО «Віче України» Інна Богословська, коментуючи питання, чи не спровокують нові спалахи сепаратистських настроїв мовні норми Закону «Про освіту», зазначила, що закон має перехідні положення, тож відповідні норми впроваджуватимуться поступово.

«У той же час я впевнена, що ми будемо мати не лише протести угорської сторони, яка вже висловила на рівні МЗС протест проти мовної політики у цьому Законі «Про освіту», але і протести інших країн, меншини яких проживають в Україні, щодо використання виключно української мови», – заявила Інна Богословська.

Народний депутат України Андрій Іллєнко натомість вважає, що окупація прийшла саме туди, де було найменше українських шкіл.

«Якщо ми говоримо про мешканців тимчасово окупованих Росією територій, то, на жаль, зараз там відбувається абсолютний геноцид усього українського. Там за українську мову на вулиці люди можуть потрапити у «ДНРівський» підвал, і це неодноразово такі випадки були. Там немає сьогодні української мови. І саме тому, до речі, туди прийшла окупація, бо там було найменше українських шкіл. Їх там взагалі майже не було, там не було української мови. Чому саме там розпочалася війна? Чому саме туди пішов ворог? Тому що там було найслабше місце», – вважає гість програми.

Натомість там, де українська мова, продовжив нардеп, війни немає.

Думкою щодо цієї тези Андрій Іллєнко поцікавився в Інни Богословської.

«Ні, я так не вважаю. Я вважаю величезною причиною біди, яка сьогодні в Україні, 25 років відсутності просвітницької політики. Просвітництво – це не є тільки мова. Мова є тільки маленькою частинкою просвітницької політики. Просвітництво – це навчання, це культура, це інформатизація. Саме у цих галузях був нуль. 25 років займалися хто виживанням – найбільша частина українців у нас займалася виживанням. Ті, хто приходив до влади, дуже часто займалися тим, що вони вирішували на 4-5 поколінь вперед питання власності для своїх власних родин, і ніхто не займався просвітництвом», – заявила Інна Богословська.

На її думку, якщо ми вважатимемо, що лише мовне питання вирішить питання культурного, ментального та всесвітнього світоглядного рівня українців, то це величезна помилка.

Читайте також: Новий закон України про освіту не сподобався «Йоббіку» та владі Угорщини

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 10:51:06