п'ятниця, 8 вересня, 2017, 15:31 Політика
Гриневич: Ухвалена мовна стаття відповідає Конституції
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Ухвалена мовна стаття закону «Про освіту» відповідає Конституції України.

Про це в ефірі телеканалу «Прямий» заявила міністр освіти Лілія Гриневич, передає Українська правда.

«Я вважаю, що те, що відбулося відповідає Конституції. Для нас було важливо не порушувати Конституцію, але ми в даному випадку йдемо на те, щоб дитина під час початкової школи почала вчити українську мову і далі продовжувала нею навчання», – сказала міністр.

Гриневич пояснила, що наразі склалася ситуація коли діти нацменшин, «закінчуючи школу за бюджетні кошти, не володіють українською мовою. Більше того – вони не можуть вступати до вищих навчальних закладів нормально. Тому що вони складають, наприклад, зовнішнє незалежне оцінювання з дуже низьким результатом. У зв’язку з цим ми отримуємо такий анклав, де виходить дитина з повною середньою освітою, але вона не може спілкуватись державною мовою, вона ніколи не потрапить на державну службу», – пояснила міністр.

Вона також додала, що «діти з інших мовних груп – такі як угорська, румунська – взагалі стають ізольованими від іншої частини України».

Нагадаємо, одразу після прийняття закону «Про освіту» у Верховній Раді румунська спільнота Чернівецької області попросила президента Петра Порошенка ветувати цей закон з тим через його «неконституційність».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 02:34:52