п'ятниця, 8 вересня, 2017, 14:45 Львів
Черговий кадровий скандал у Львові: чи матиме очільника музей «Територія терору»
Музей тоталітарних режимів «Територія терору» на пр. Чорновола у Львові. Фото: territoryterror.org.ua
Музей тоталітарних режимів «Територія терору» на пр. Чорновола у Львові. Фото: territoryterror.org.ua

Учора, 7 вересня, конкурсна комісія обрала директором Меморіального музею окупаційних режимів «Територія Терору» Ольгу Гончар. Втім і це кадрове призначення не обійшлося без скандалу – троє членів комісії та один з кандидатів відмовилися брати участь у засіданні, заявивши про його незаконність.

Як інформує журналіст ІА ZIK, на початку засідання головуючий Олексій Кравчук повідомив, що один із трьох претендентів – чинний в.о. директора «Території терору» Володимир Довжинський – відмовився представляти програму і зняв свою кандидатуру.

У листі Володимир Довжинський пояснив, що вважає засідання незаконним, а прийняте на ньому рішення нелегітимним. Адже, відповідно до закону «Про культуру», управління культури ЛМР мало б призначити переможця конкурсу керівником закладу культури не пізніше двох місяців з дня оголошення конкурсу. Оскільки конкурс на посаду директора музею «Територія терору» був оголошений 15 червня, то усі процедури мали б бути завершені 15 серпня.

«Засідання конкурсної комісії 7 вересня є юридично не чинним і прийняті на ньому рішення не матимуть законної сили», – заявив Довжинський.

З цієї причини на засіданні комісії не з'явилися ще троє її членів, вказавши у своїх листах на порушення термінів обрання директора.

Окрім того, у листі Володимир Довжинський повідомив, що у трьох членів комісії є конфлікт інтересів з органами управління. За його словами, троє делегатів від громадських організацій водночас є керівниками культурно-мистецьких закладів комунальної власності, які підпорядковуються безпосередньо управлінню культури Львівської міськради.

Втім, закривати засідання через таку позицію деяких членів комісії та одного з кандидатів не стали. Як зазначив Олексій Кравчук, комісія повночинна, бо має кворум, а дату проведення засідання – 7 вересня – обирали спільно, тож усі питання можуть бути вирішено через суд. Відтак, два кандидати представили свої програми.

Ольга Гончар представилася культурологом з кількарічним досвідом менеджменту мистецьких проектів, зокрема, на сході України. Меморіальний музей окупаційних режимів «Територія терору» вона бачить як широку платформу, де буде місце для наукових досліджень, освітніх, мистецьких проектів, а також великим туристичним об’єктом.

Ольга Гончар. Фото: city-adm.lviv.ua
Ольга Гончар. Фото: city-adm.lviv.ua

«Для мене робота з пам’яттю, історією – це не лише формування пам’ятних дат і відзначення трагічних подій пам’ятниками і табличками. Має бути широка взаємодія з публікою із залученням сучасного мистецтва, де б публіка могла співпереживати і осмислювати те, що відбулося. Я б не хотіла у своїй візії говорити, що ми мусимо визначити історично, хто був правий, а хто – ні, хто був катом, а хто – жертвою, хто переможець, а хто – переможений. Коли ми говоримо про війну, у програші всі, і всі є жертвами. Тому я б хотіла, щоб ми говорили в людському і філософському зрізі на історичні теми», – зазначила вона.

Протягом першого року Ольга Гончар хотіла б провести аудит музею, його фондів, створити статут та визначитися з датою відкриття. Серед першочергових завдань – створення основної експозиції, яка фокусуватиметься на пересильній тюрмі та гетто – території, на якій збудований музей.

Другим свою програму представив історик Ігор Дерев’яний. Як старший науковий співробітник «Тюрми на Лонцького», він зазначив, що розвиватиме установу з огляду на свій досвід музейчика. «Територію терору» він першочергово бачить як сильний науковий центр, який водночас буде і туристичним місцем, де відвідувачам представлять з одного боку тоталітарну систему, а з іншого – людину.

Ігор Дерев'яний. Фото: city-adm.lviv.ua
Ігор Дерев'яний. Фото: city-adm.lviv.ua

«Відображення окупації, представлення нацистського і радянського режимів, з іншого боку – показати боротьбу за життя, за свободу і перемогу. Це те, що ми ставимо для себе за мету: показати злочини і засудити їх», – зазначив Ігор Дерев’яний.

Першочерговими кроками на посаді Ігоря Дерев’яного були б введення музею в експертне середовище, розвиток працівників музею, як науковців, та презентація потенціалу музею через проведення конференції, семінарів, дискусій, публічних заходів на тему історичної пам’яті, а також формування основної експозиції.

Після спілкування за закритими дверима комісія у складі 6 членів одноголосно обрала на посаду очільника музею Ольгу Гончар.

«Ми дискутували довго, це дуже достойний конкурс між цими двома людьми, обидва кандидати гідні, аби очолювати цю інституцію. Комісія рекомендувала пана Дерев’яного на посаду керівника з наукової роботи цього музею. Рішення за ним», – повідомила член комісії Юлія Хомчин.

Далі, за словами депутатки, управління культури ЛМР має укласти з Ольгою Гончар контракт, якщо рішення комісії не оскаржать.

Нагадаємо, скандальним у місті стало обрання директора органного залу -комісію звинувачують у порушенні процедури проведення конкурсу. Львівська міськрада 28 серпня заявила, що бере тиждень, аби розібратися у ситуації, втім про результати розслідування досі не прозвітували.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 23:35:29