Новини » Регіони 7 вересня, 2017, 15:50
Суд скасував скандальне рішення Мукачівської міськради про «Тупик Москаля»

Суд скасував скандальне рішення Мукачівської міської ради про перейменування вулиць.

Сьогодні адміністративний позов голови Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадія Москаля було задоволено, – інформує прес-служба Мукачівського міськрайонного суду.

У офіційному повідомленні зазначають, що 17 липня 2017 року до Мукачівського міськрайонного суду звернувся позивач – голова Закарпатської обласної державної адміністрації Г. Москаль  з адміністративним позовом до Мукачівської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення Мукачівської міської ради Закарпатської області від 6 липня 2017 року №736 «Про перейменування назви вулиць, провулків, площ міста Мукачевого».

«Вищезазначеним рішенням Мукачівська міська рада перейменувала вулиці Борканюка О., Бандери С., та Шухевича Р. на вулиці Мички З., Гузара Л. та Шептицького А. відповідно. Також пунктом 2 оскаржуваного рішення відгалуженню вулиці Трудової – присвоєно назву Тупик Москаля Генадія.

Обґрунтовуючи даний позов, позивач посилався на те, що таке перейменування суперечить Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» (далі – Закон) і воно здійснюється за розпорядженням голови відповідної обласної державної адміністрації. Крім того, розпорядженням голови Закарпатської ОДА від 13.04.16 № 161 «Про перейменування вулиць у м. Мукачеві», вулицю Локоти перейменовано на вулицю В. Зайця, вулицю Галана – на вулицю С. Бандери, а вулицю І. Туряниці – на вулицю Р. Шухевича. Дане розпорядження не оскаржувалося та не скасовувалося у встановленому законодавством порядку. Також у цьому Законі зазначено, що юридичним особам та об’єктам права власності ім’я фізичної особи присвоюється лише після її смерті та лише після проведення громадського обговорення.

Відтак, враховуючи доводи сторін, 7 вересня Мукачівським міськрайонним судом винесено постанову, якою адміністративний позов Закарпатської обласної державної адміністрації про визнання незаконним та скасування рішення Мукачівської міської ради Закарпатської області від 6 липня 2017 року №736 «Про перейменування назви вулиць, провулків, площ міста Мукачева» задоволено, визнано незаконним та скасовано рішення 29 сесії 7  скликання Мукачівської міської ради від 6 липня 2017 року №736 «Про перейменування назви вулиць, провулків, площ міста Мукачевого», – йдеться в офіційному повідомленні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 02:41 :39