середа, 6 вересня, 2017, 12:30 Політика
Противники Саакашвілі можуть влаштовувати провокації, – Сакварелідзе

В історії із прибуттям Михайла Саакашвілі до України влади має два виходи: або не чинити перешкод його в‘їзду, або ж влаштувати провокацію та навіть звинуватити екс-президента Грузії у загрозі державній цілісності України.

Про це  в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 21:30 на телеканалі ZIK) заявив колишній заступник Генерального прокурора України (2015-2016) Давид Сакварелідзе.

Сакварелідзе наголосив: він як правник переконаний, що не можна просто «викинути» людину із країни, позбавивши її усіх громадських прав, і при цьому не дати можливості захистити себе у суді. Такого не було ще у жодній цивілізованій державі світу. Тож влада не має іншого виходу, ніж дозволити Михайлу Саакашвілі прибути до України, аби той мав можливість захиститися, нехай навіть і в рамках «такої прогнилої судової системи». Лише так вони можуть зберегти своє політичне обличчя.

«Звичайно, вони можуть і влаштувати якусь провокацію – натравити на нас тітушок чи якихось псевдоатошників. Не дай боже, хтось може навіть вдарити ножем чи кинути гранату в прикордонників. Та я наголошую: із нашого боку не буде жодних агресивних чи протиправних дій», – запевнив Сакварелідзе.

Однак у такому випадку очільники держави виглядатимуть диктаторами, які ведуть країну у нікуди.

Тож, теоретично, оскільки постійне місце проживання у Саакашвілі – в Україні, йому повинні видати тимчасові документи, щоб він міг продовжувати перебувати тут та захищати свої права.

«Вони не мають жодного права заборонити йому в‘їзд в Україну чи депортувати до Польщі. Адже, згідно усіх міжнародних конвенцій, його мусять пропустити. Тож є кілька варіантів, як вони можуть діяти у цій ситуації і зараз їх розробляють», – розповів Сакварелідзе.

За його словами, Прикордонна служба може видати указ про заборону в‘їзду Саакашвілі, керуючись «надуманими підставами». Може дійти й до того, що екс-президента Грузії звинуватять навіть у загрозі державній цілісності України.

«Напевно, так і буде. Вони уже роздрукували цей наказ і чекають, коли Міхеїл приїде, щоб ця заборона уже на нього чекала. Тож мені цікаво, що напишуть у цьому документі», – зізнався гість студії.

Крім того, Сакварелідзе переконаний: керівник Львівщини Олег Синютка виконує команду заборонити надання будь-якого залу чи приміщення для громадських зустрічей осіб, зв‘язаних із Саакашвілі.

«Вони збирають бізнесменів та підприємців та забороняють їм будь-яким чином допомагати мобілізувати актив Західної України», – заявив Давид Сакварелідзе.

Нагадаємо, ще всередині серпня колишній президент Грузії, екс-голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі проанонсував, що повернеться в Україну 10 вересня. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 20:50:08