Новини » Суспільство 6 вересня, 2017, 11:11
Пластикові волокна містяться у водопровідній воді по всьому світу, – дослідження

Мікропластичне забруднення було виявлено у водопровідній воді у країнах всього світу, відтак науковців закликали провести термінові досліджень наслідків цього для здоров’я.

Зразки води з більш ніж десятка країн були проаналізовані вченими для Orb Media. Загалом 83% зразків були забруднені пластиковими волокнами, – інформує видання The Guardian.

Найвищий рівень пластмасових волокон був виявлений у водопровідній воді США – 94%, за ними слідують Ліван та Індія.

Європейські країни, включаючи Великобританію, Німеччину та Францію, мають найнижчий рівень забруднення, проте він все ще становить 72%. Середнє число волокон, виявлених у кожному зразку води, об’ємом 500 мл, становило від 4.8 у США до 1.9 у Європі.

Нові дослідження вказують на повсюдне мікропластичне забруднення глобального середовища. Попередня робота була зосереджена, головним чином, на забрудненні океанів. У ній йшлося про те, що люди споживають мікропластик через заражені морепродукти.

Окреме невелике дослідження, яке проводилося в Республіці Ірландія та було оприлюднене у червні, також знайшов мікропластичне забруднення у декількох зразках водопровідної води та свердловин. «Ми не знаємо, як це впливає на здоров’я, отож повинні дотримуватися принципу обережності і докласти достатніх зусиль до того, щоб з’ясувати, наскільки реальними є ризики», – заявила д-р Енн Марі Махон з Інституті технології Голвей-Майо.

Махон сказала, що існують дві основні проблеми: дуже маленькі пластикові частки та хімікати або збудники, які можуть містити мікропластики.

Також мікропластик може приваблювати бактерії, що містяться у стічних водах. Махон повідомила, що деякі дослідження показали, що є більш шкідливі збудники мікропластиків, що знаходяться в установках для очищення стічних вод.

Мікропластики, як відомо, містять і поглинають токсичні хімікати, які можуть потрапляти в організм.

Масштаб світового мікропластичного забруднення лише почав вимальовуватися: дослідження, проведені у Німеччині виявили волокна та їх фрагменти у всіх 24 видах пива, які вони протестували, а також у меді й цукрі. У 2015 році у Парижі дослідники виявили мікропластик, що містився у повітрі, який, за оцінками, щороку забруднює місто від 3 до 10 тонн волокна, а також, присутній у повітрі в будинках людей.

У новому дослідженні було проаналізовано 159 зразків із застосуванням стандартної методики визначення забруднення. Зразки надійшли з усього світу, у тому числі з Уганди, Еквадору та Індонезії.

Як мікропластики потрапляють у питну воду, сьогодні залишається таємницею, проте атмосфера – одне очевидне джерело забруднення.

Пластикові волокна також можуть потрапити у водні системи через пральні машини. Нещодавнє дослідження встановило, що кожен цикл пральної машини може виділяти 700 000 волокна у навколишнє середовище.

Поточні стандартні системи очищення води не відфільтровують всі мікрочастинки, сказала Махон: «Насправді ніщо не дає гарантії на 100%. З точки зору волокна, його діаметр дорівнює 10 мкм, і було б дуже незвичним знайти такий рівень фільтрації у наших системах питної води».

Вода з бутильованої води не може забезпечити альтернативу водопровідній воді, оскільки також містить мікропластик.

Щорічно виготовляється майже 300 млн тонн пластику, і лише 20% його переробляється або спалюється, більша її частина забруднює повітря, сушу та моря.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Читайте також: Вживання водопровідної води підвищує ризик важких хвороб, – вчені 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 18:06 :42