Новини » Економіка 153

Науковець назвав головну проблему вітчизняної аграрної науки

Директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААНУ Віктор Кабанець головною проблемою вітчизняної аграрної науки у інтерв’ю «Урядовому кур’єру» назвав брак молодих кадрів.

Про це пише Superagronom.

«Якось виходить так, що ми готуємо такий резерв, однак він не тримається колективу – перспективних спеціалістів швидко і залюбки забирають іноземні компанії, фірми тощо, де заробітні плати вищі за наші», – зазначив Кабанець. – «З одного боку, добре, що наші вихованці роблять кар’єру, як мовиться, ростуть, але ж хто розвиватиме вітчизняну аграрну науку через 10-20 років? Адже доходить до того, що проблематично знайти гідного кандидата для навчання в аспірантурі».

Він зазначає, що проблема ця стосується не лише керованої ним наукової установи, але й всіх подібних установ України.

«Вченими нашого інституту вперше у світовій практиці створено та районовано високопродуктивні сорти гречки детермінантного морфотипу. У Державному реєстрі сортів, придатних для поширення в Україні, сім саме цієї культури – Сумчанка, Крупинка, Іванна, Слобожанка, Ювілейна-100, Ярославна, Селяночка; багаторічні злакові трави: вівсяниця лучна – Венера, Росинка, вівсяниця очеретяна – Садівничанка; соняшник – Фаренгейт, Сяйво; амарант – Садівський», – розповідає Віктор Кабанець.

Гречані сорти мають високий потенціал урожайності, чудові технологічні якості, вони стійкі до вилягання і осипання, займають більш як 70 відсотків посівних площ цієї культури в області та понад 40 – в Україні. Сумчанку та Крупинку занесено до Державного реєстру селекційних досягнень кількох держав. За роки випробування на сортодільницях Сумської та Чернігівської областей їхня врожайність становила від 23 до 28 центнерів на круг.

Проте, каже директор Інституту, у майбутньому такі успіхи можуть не повторитися, якщо не буде вирішено проблему молодого поповнення аграрної науки. Тому цю проблему все одно доведеться розв’язувати. І що швидше, то краще.

 

Loading...
Loading...
Loading...