середа, 6 вересня, 2017, 9:47 Політика
Екс-міністру Лавриновичу пред’явили звинувачення у захопленні влади, – Луценко
Олександр Лавринович. Фото: Синиця Олександр/УНІАН
Олександр Лавринович. Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Генеральна прокуратура повідомила про підозру за ч. 1 ст. 109 КК України екс-президенту Віктору Януковичу та екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу у вчиненні спільно з іншими особами захоплення державної влади.

Про це генпрокурор Луценко повідомив у Facebook.

Він уточнив, що Департаментом спеціальних розслідувань ГПУ розслідується справа конституційного перевороту 2010 року, який привів до захоплення державної влади шляхом розширення у неконституційний спосіб повноважень президента України за рахунок звуження ролі та повноважень парламенту і уряду.

На підставі зібраних доказів повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 109 КК України екс-президенту Януковичу та екс-міністру юстиції Лавриновичу у вчиненні спільно з іншими особами захоплення державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної, без рішення єдиного органу законодавчої влади в Україні – Верховної Ради України, зміни діючої Конституції України через внесення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів тексту Конституції України в редакції 1996 року та її офіційної публікації.

30 липня 2015 року Лавриновичу оголосили першу підозру.

11 серпня 2015 року Апеляційний суд Києва залишив без змін рішення Печерського суду щодо запобіжного заходу колишньому міністру юстиції Олександру Лавриновичу у вигляді застави в розмірі 1 млн 218 тис. грн, не задовольнивши апеляційне клопотання Генеральної прокуратури.

18 серпня 2016 року Лавриновичу вдруге оголосили підозру.

Генпрокуратура завершила розслідування розтрати Лавриновичем 8,5 млн грн у кінці серпня-2016.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 06:26 :38