вівторок, 5 вересня, 2017, 12:20 Політика
Збереження артефактів Майдану – під дуже великим питанням, – активіст

Українське суспільство поступово забуває про Революцію Гідності. У нас досі відсутня хоча б меморіалізація цих подій.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) розповів громадський активіст Павло Сидоренко.

«Люди, влада і навіть засоби масової інформації поступово забувають про питання Революції гідності, забувають про ті героїчні вчинки, ідеали та свободи, які вона принесла. Ми, активісти, постійно жартуємо, що у нас є такий «солодкий» період, коли з листопада і до лютого влада, суспільство і ЗМІ згадують про Майдан. А от в інший період все це затихає», – вважає Павло Сидоренко.

На його думку, саме нещодавня подія в Києві, коли магазин зафарбував графіті, які були одними із символів Революції, порушила певні болючі питання.

«На жаль, досі ми маємо ситуацію, коли у нас відсутня хоча б тенденція меморіалізації подій Майдану, а вже через чотири роки у нас досі немає тимчасової експозиції-фондосховища музею Революції Гідності. І на сьогоднішній день проблема збереження тих артефактів під дуже великим питанням», – пояснює активіст.

За словами міністра культури України Євгена Нищука, тимчасовим притулком для таких артефактів став музей Івана Гончара.

«Цього року, завдяки нашим активістам, є принципове політичне рішення, за яким виділено спеціальне місце, де повинен постати музей Майдану. На цю тему було багато дискусій, був суд. І тепер, нарешті, є повноцінне рішення суду  і виділено землю для створення там музею-меморіалу Революції Гідності», – розповів Євген Нищук.

До того ж, зауважив він, вже виділені гроші для будівництва музею та оголошується міжнародний конкурс для цього.

«Двадцятого лютого буде представлення для широкого загалу конкретного проекту ідей. Про терміни виконання цього проекту можна буде говорити, коли відомі будуть всі труднощі того проекту, який виграє конкурс», – пояснює міністр культури України.

Читайте також: Автор «ікон революції» розповів, коли відновить знищені графіті

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 19:57:24