вівторок, 5 вересня, 2017, 12:55 Політика
Є багато бажаючих стерти з пам'яті українців Революцію Гідності, – міністр

Очевидно, що є багато бажаючих повністю нівелювати в нашій пам'яті Революцію Гідності. Схожа ситуація була і в 2004-му році.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) заявив міністр культури України Євген Нищук.

«Очевидно, що є багато бажаючих стерти пам'ять українців про Революцію Гідності, притупити, зовсім нівелювати цю подію. Така ж ситуація була і після 2004-го року. Різниця в тому, що тоді не було загиблих, не пролилася кров. Тоді навіть казали: що це за революція, українцям так легко все дається. У 91-му ми, буцім, «так легко» домоглися своєї Незалежності», – розповідає Євген Нищук.

На його думку, цей міф та казку про те, що українці нездатні іти на самопожертву заради майбутнього своєї держави, зруйнували ті хлопці, яких ми зараз називаємо «Небесною сотнею».

«Є ж люди, які досі не розуміють, для чого все це відбувалося. Часто кажуть, для чого було «горло рвати», адже в будь-який момент ти міг загинути від кулі снайпера. Питають, чи варте воно того. А воно того варте! Чим більше часу проходить, тим краще я розумію, що воно справді вартувало цього. Але не в сенсі того, чи буде в нас дешевша ковбаса, і хлопці не думали, який буде курс долара. Завдяки Майдану в нас змінилась свідомість народу», – вважає міністр культури України.

Тому, за його словами, реакція на знищення «Ікон Революції», повинна спонукати до посилення відповідальності за схоже ставлення до артефактів Майдану.

«Найчастіше нашим пораненим хлопцям, які отримали кулю або їм проламали голову, але вони залишились живі, задають питання: чого вони добилися? Я завжди відповідаю, що ті здобутки, які принесла Революція Гідності, оцінимо не ми, а наші діти та внуки. Найголовнішим надбанням Майдану є те, що Україна ніколи (який би не був Президент або Прем'єр) не стане другою Росією або Білорусією. Україна не буде тоталітарною країною», – заявив громадський активіст Павло Сидоренко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 19:57:07