вівторок, 5 вересня, 2017, 13:06 Суспільство
Школа дає освіту, а не готує соціально активних громадян, – Хараху
Фото: Хомич Ігор/УНІАН
Фото: Хомич Ігор/УНІАН

Школи акцентують увагу на навчальній програмі,а не на виховному процесі громадянина країни. Адже вчителі хочуть забезпечити учням успішне майбутнє хоча б при складанні ЗНО, вступі в університет.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 22:30 на телеканалі ZIK) сказав керівник Центру військово-патріотичного виховання самооборони «Галичина» Сергій Хараху.

«В школі ми не готуємо соціально адаптованих, активних громадян. Не можна цього навчити в чотирьох стінах навчального закладу, бо самі установи перебувають у стані суворої ієрархії міських управлінь освіти. На заході країни не така жахлива ситуація, як, наприклад, на сході, де школи схожі на підрозділи радянської армії. Тому першочергове завдання середніх загальноосвітніх установ – навчати згідно програми міністерства», – розповідає Хараху.

Свідомих громадян із дітей має робити громадянське суспільство і батьки. Поки що школа не готова сповна долучитись до цього процесу, коментує експерт.

«Громадянина з дитини мають формувати батьки і суспільство. Сьогодні школа не здатна надати високі громадянські знання і навички. Насправді, всі сучасні концепції перспектив розвитку середньої освіти дуже відрізняються від того, що ми маємо зараз. Згідно них, дитина має засвоїти, як бути достойним мешканцем країни, знати свої права. Це вірний крок у бік демократизації, до якої ми прагнемо. Зрештою, від 2015 року Міністерство освіти в Україні обговорює ці постулати. Можливо, вже восени ми побачимо позитивні реформи у освіті», – додає гість програми.

Експерт наголосив на тому, що середня освіта впливає на майбутнє суспільства, його побудову, суспільні стосунки тощо.

«Яка освіта – таке і суспільство. На жаль, радянський шлейф сильно гальмує наш прогрес. Я вважаю, що тільки після реформи наше суспільство може змінитись. Часто система підготовки школярів не відповідає тому, що дитина може реалізувати в житті. Згідно сучасних ринкових тенденцій, монтажники, будівельні фахівці більш потрібні, ніж юристи, адвокати чи навіть економісти. Я вважаю, що людина має себе добре почувати в тій праці, якою займається. Бо ж можна й не мати вищої освіти, а чудово почувати себе на пасіці», – зазначає Сергій Хараху.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 16:48:25