понеділок, 4 вересня, 2017, 10:43 Львів
Влада Львова просить у ЄБРР 35 млн євро на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища
Грибовицьке сміттєзвалище. Фото: Курус Ігор/УНІАН
Грибовицьке сміттєзвалище. Фото: Курус Ігор/УНІАН

Міська влада Львова та комунальне підприємство «Зелене місто» подали заявку на отримання 35 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку.

Про це йдеться на сайті ЄБРР.

Кошти планується направити на фінансування першого етапу рекультивації Грибовицького сміттєвого полігону та встановлення сортувальних і компостних установок у Львові.

Проект передбачає рекультивацію Грибовицького сміттєвого полігону та будівництво механічних і біологічних установок для переробки сміття.

ЄБРР на своєму сайті розмістив повідомлення про закупівлі робіт в рамках цього проекту. Очікується, що тендер на закупівлю товарів, робіт і послуг для проекту «Тверді відходи Львова» буде оголошений в четвертому кварталі цього року.

Раніше повідомлялося, що ЄБРР може надати фінансування в розмірі до 20 млн євро Львову для подолання «сміттєвої проблеми», повідомляє УНІАН.

Зазначимо, 29 травня минулого року на Грибовицькому сміттєзвалищі загорілося сміття. Під час ліквідації пожежі під завалами опинилося і загинуло четверо людей – троє пожежників та один комунальник.

Нагадаємо, 30 січня, Апеляційний суд Львова заборонив використовувати Грибовицьке сміттєзвалище, зобов’язав Львівську міську раду провести його рекультивацію і знайти земельну ділянку під новий полігон ТВП.

У січні 2017 року Прем’єр-міністр Володимир Гройсман відвідав Львів і дав доручення міському голові Андрію Садовому за півроку облаштувати новий полігон. Також Володимир Гройсман дав доручення Львівській ОДА передати Львову земельну ділянку на території Яворівського ДГХП «Сірка» площею 12,5 га.

У лютому 2017 року Гройсман закликав міську владу Львова терміново почати роботи на сміттєзвалищі. Однак робіт з рекультивації досі не розпочали.

21 квітня у Львівській ОДА керівники Львова, області та мери 20 міст Львівської області підписали меморандум про співпрацю щодо прийому львівського сміття на полігони області.

13 травня міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що «сміттєвий» меморандум не виконується. З 19 полігонів лише три погодилися приймати невеликий об’єм відходів зі Львова.

Читайте більше новин на тему: Грибовицьке сміттєзвалище і Сміття у Львові.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 12:50 :12