Новини » Львів 4 вересня, 2017, 17:49
У Львові 30% дітей не можуть потрапити у дитсадки через брак місць
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

У Львові на черзі перебуває понад 10 тис. дітей, батьки яких хотіли би влаштували їх до дитячих дошкільних установ. Але зарахувати до садочків можуть не більше 70% дошкільнят. Існуючу проблему у Львові з ДНЗ намагаються розв’язувати шляхом залучення інвестиційних коштів європейських партнерів.

Про це інформує прес-служба ЛМР.

Проект Українського фонду соціальних інвестицій сприяє також адаптації внутрішньо переміщених осіб, переважно із тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Український фонд соціальних інвестицій вклав у Львівську область 72,2 мільйони гривень. У 2013-2016 рр. УФСІ втілював проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури», який фінансував уряд Німеччини через німецький банк розвитку KFW, і який був розрахований на три області: Вінницьку, Кіровоградську та Львівську. На нього виділили 7 млн євро грантових коштів, які розподілили між областями пропорційно кількості населення.

У межах цього проекту на Львівщині було відновлено 38 соціальних об’єктів на суму 72,2 млн гривень у восьми районах області та у Львові (водогін, Брюховичі). Завдяки співпраці Українського фонду соціальних інвестицій із місцевими органами та активності місцевих громад, вдалось відремонтувати 19 шкіл, 12 дитсадків, чотири медичні заклади (три амбулаторії та один ФАП), два водогони та один Народний дім.

«Загалом в нас на черзі на 1 вересня 2017 року залишилося ще понад 3 тис. дітей. Це велика кількість дітей, які не охопленні дошкільною освітою, але необхідно зважати на те, що в нас в місті виховуються діти, які прописані в області і проживають у Львівській області, їхні батьки працюють у Львові і вони відповідно везуть дітей у міські садочки. А, окрім того, ще є тисяча дітей, які мають 6 років і відповідно до чинного законодавства могли би бути у загальноосвітніх навчальних закладах. Тому, нам потрібно відкрити ще велику кількість дошкільних навчальних закладів для того, щоб, насправді, усі діти були забезпечені дошкільною освітою.

Цього року у садочки пішло в межах 7 тис. дітей»,- відзначила начальник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик.

Загалом на ремонти дошкільних навчальних закладів міста Львова на 2017 рік з міського бюджету було виділено понад 25 млн грн.

На сьогоднішній день за 2017 рік у місті Львові відкрито дев’ять додаткових груп у садочка, та 15 груп плануються відкрити до кінця року.

З 1 вересня, завдяки системі електронної реєстрації, у дошкільні навчальні заклади міста буде зараховано близько 7 тисяч дітей. А для того, щоб дошкільною освітою охопити ще більшу кількість малюків, впродовж 2017 року буду відкриті ще 24 групи для 600 дошкільнят.

Станом на 1 червня в електронній реєстрації до дошкільних навчальних закладів Львова на 2017-2019 роки перебувало 23 220 дітей. 1 вересня 2017 року до садків буде зараховано близько 7 тис. дітей.

Решта малюків буде зараховано у 2018 та 2019 роках.

Загалом діти перебуватимуть у 120 ДНЗ, з яких 100 – комунальної форми власності.

Також освітяни пояснили причини нестачі місць у ДНЗ. Переповненість садочків пов’язана також і з тим, що ДНЗ міста відвідують близько 1000 дітей не з самого міста, а з наближених районів області, хоча там теж є свої ДНЗ. Також у садочках перебуває ще майже 1000 дітей 6-річного віку, які не підуть у 2017 році до 1-го класу. Однак ми працюємо над відновленням непрацюючих садочків, також над відкриттям додаткових груп, щоб охопити якомога більшу кількість дітей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 00:34 :15