понеділок, 4 вересня, 2017, 13:35 Суспільство
«Добрий ZIK» втілив мрію спортсмена на інвалідному візку

Через нещасний випадок Павло Козак понад двадцять років знаходиться на інвалідному візку. Не зважаючи на травми, чоловік здобув вищу освіту, активно займається спортом, а у 2010 році став чемпіоном міжнародного класу. Крім того, Павло часто допомагає тим, хто через стан здоров’я потрапив у таке ж скрутне становище, як і він.

Про це йдеться в програмі «Добрий ZIK» (щонеділі о 21:00 на телеканалі ZIK).

До проекту «Добрий ZIK» звернувся Олег Масний, директор реабілітаційного центру, де проходять відновлення та лікування люди з обмеженими фізичними можливостями. Чоловік хоче здійснити мрію свого підлеглого Павла Козака.

«Мій друг всього досягнув сам завдяки бажанню і наполегливості. Він є уособленням мотивації та сили духу», – розповідає директор реабілітаційного центру «Модричі» Олег Масний.

Павлу Козаку 34 роки. І двадцять два з них він – на інвалідному візку.

«Ще в школі зі мною трапився нещасний випадок. Я впав з дерева і отримав травми не сумісні із життям: компресійний перелом грудного відділу хребта на п’ятому, шостому і сьомому рівнях, мої руки і ребра були розбиті. Понад двадцять років тому медицина не була так добре розвинена, як сьогодні, тому лікарі не давали мені жодних шансів», – пригадує герой програми Павло Козак.

Павло тоді дивом вижив і понад чотири місяці провів на лікарняному ліжку. Перебувати так багато часу на одному місці для тодішнього Павла будо дуже складно, адже до перелому хребта він активно займався спортом, відвідував секції з дзюдо та боксу. Тому ще в лікарні почав відновлювати себе, а вдома продовжив.

«Ми переобладнали квартиру на свого роду спортзал із гантелями, гирями. В загальному коридорі була перекладина. Я тренувався щодня по три години, бо вірив, що зможу ходити на своїх двох ногах», – каже Павло Козак.

Хлопець таки став, навіть кілька метрів міг пройти з ходунцями, проте  це завдавало  чимало страждань і  єдиним виходом став інвалідний візок.

«Він категорично  відмовлявся користуватись візком, але зрештою погодився. Коли ми виходили разом, то на нас часто звертали увагу, показували пальцем. Це було дуже неприємно. Але мій брат переборов себе, депресію і зрозумів, що треба навчитись жити в таких умовах, яких він зараз є», – пояснює сестра Мирослава Козак.

Павло почав фехтувати на візку, пізніше стріляти з лука, а потім спробував себе у важкій атлетиці і зрозумів, що це те, що йому треба. Вирішив чоловік здобувати і вищу освіту. Обрав соціологію.

«Коли ми пішли подавати документи в політехніку, то нам відмовили. Казали, що не візьмуть на навчання, бо знаходжусь на візку. Але я довів, що згідно законодавства такого обмеження нема. Тому їм довелось зі мною погодитись. Корпуси в навчальному закладі взагалі не були пристосовані до такого роду потреб, як у мене. Дуже часто одногрупники допомагали піднятись по сходах», – ділиться Павло Козак.

Всі п’ять років герой програми провчився на стаціонарі. Після закінчення університету Павло вступив до аспірантури, планував займатись науковою діяльністю, але облишив це через пауерліфтинг.

«На чемпіонаті України я потрапив у трійку переможців. Став призером, бо виконав норматив майстра спорту по жиму штанги лежачи. У 2010 році я отримав звання майстра спорту міжнародного класу. Кращий мій результат при вазі 56 кілограм – жим 150 кілограм», – говорить Павло Козак.

Із таким результатом чоловік на візку став абсолютним чемпіоном світу як серед людей з інвалідністю, так і серед здорових. Здобувши чималих успіхів на інвалідному візку, Павло вирішив ділитися досвідом з тими, хто потрапив у подібну ситуацію. Він став соціальним працівником у одному з реабілітаційних центрів.

Добрий, щирий і активний чоловік є саме тією людиною, яка заслуговує на здійснення мрій. Тому команда проекту втілила одне із заповітних бажань Павла, подарувавши йому ранковий політ на повітряній кулі.

«Іноді трапляються такі речі, які словами не пояснити. Цей політ для мене є втіленням душевного спокою, миру та свободи. Я справді дуже приємно вражений таким подарунком», – коментує щасливий Павло Козак.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 16:50:32