субота, 2 вересня, 2017, 13:07 Політика
Рада має ініціювати притягнення відповідальності тих, хто не розслідує злочини проти журналістів, – нардеп

Саме Верховна Рада має взяти на себе ініціативу з притягнення до кримінальної відповідальності тих, хто не розслідує злочини, вчинені проти журналістів.

Таку думку в ефірі проекту «Почути Україну» (щоп'ятниці о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України, член Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Юрій Павленко.

«Я намагався дізнатися, яка є статистика кількості нападів на журналістів і розслідувань проти журналістів. Можу сказати, що офіційної державної статистики немає. Законодавство так прописано, що відповідальність лежить на декількох правоохоронних органах, тому сказати, хто сьогодні персонально відповідальний за розслідування конкретної справи, не можна», – пояснює Юрій Павленко.

Тому, за його словами, для свого дослідження він використовував загальні аналізи окремих видань і Національної спілки журналістів України.

«Ця статистика показує, що за останні три роки 92% відсотки справ чи злочинів проти журналістів залишилися непокараними, а кожна дванадцята справа навіть не дійшла до суду. Тому, фактично, є повна безкарність за напади на журналістів», – розповідає член комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики.

Так, він розповів, що на засіданнях комітету щоразу розглядається той чи інший факт злочину проти журналістів та перешкоджання журналістській діяльності.

«Там ми приймаємо певні рішення, заслуховуємо представників правоохоронних органів, але все залишається там, де воно й було. А останнім часом поліція та МВС зовсім ігнорують засідання профільного комітету з тим, аби надати вичерпну інформацію по конкретній справі», – зауважив народний депутат.

На його думку, саме Верховна Рада має взяти на себе ініціативу з притягнення до кримінальної відповідальності тих, хто не розслідує злочинів проти журналістів.

«Я би ініціював, щоб ці парламентські слухання були щорічними. Не просто відбулися раз, а саме щорічними. Щоб усі правоохоронні органи знали, що отак проводитимуться щорічні зібрання, де заслуховуються питання щодо журналістів. Але мають бути і дієві рішення парламенту», – вважає Павленко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 16:51:03