Новини » Економіка 1 вересня, 2017, 23:30
Каплін: Мінімальна зарплата в Україні має становити 12-13 тисяч гривень

До відповідного рівня мінімальної заробітної плати у 12-13 тисяч, пенсії мають складати 6-7 тисяч гривень.

Таку думку висловив народний депутат України Сергій Каплін в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно (щовівторка та щоп’ятниці в ефірі телеканалу ZIK).

«Ми повинні суттєво піднімати зарплату українцям, відтак «мінімалка» має становити 12-13 тисяч гривень. Я як перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики разом із головою Комітету Людмилою Денисовою провели велику кількість міжнародних і парламентських слухань та вивчали це питання», – зауважив Каплін.

Відповідно до такого рівня мінімальної зарплати, за підрахунками представників Комітету, пенсії мають складати 6-7 тисяч гривень.

«Півтора місяці тому, коли розглядалася пенсійна реформа, ми внесли свій, альтернативний закон в межах пенсійної реформи, який дозволив би рухатися у такому напрямку. Проте ми не змогли його провести у сесійну залу», – констатував нардеп.

Також він додав, що фонди оплати праці великих підприємств, які переважно належать олігархам, умисно недоплачують своїм робітникам.

«Фонди оплати праці на підприємствах олігархів складають не більш як 10% від собівартості виробленої продукції. Тоді як у Європі такі провідні підприємства виділяють на своїх робітників до 30%. Натомість велику різницю прибутку українські олігархи можуть витрачати і витрачають на фінансування політичних сил, таких як «Радикальна партія», «Народний фронт», та решту своїх політпроектів», – певен Сергій Каплін. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 01:40 :28