Новини » Події 1 вересня, 2017, 13:07
Росія не дає Кольченку закінчити свій університет, – І. Геращенко
Олександр Кольченко. Фото: radiosvoboda.org
Олександр Кольченко. Фото: radiosvoboda.org

Політв’язню Кремля Олександру Кольченку відмовили у його праві закінчити освіту у Таврійському національному університеті.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила представник України в робочій підгрупі з гуманітарних питань ТКГ з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

«Серед політв’язнів Кремля є єдиний студент – Олександр Кольченко, українець, студент географічного факультету Таврійського національного університету. Попри те, що російське законодавство дозволяє заочну і дистанційну форму навчання, Олександру відмовили в його фундаментальному праві – на освіту. Мовляв, ТНУ не має в РФ акредитації. Ми мали зустріч з ректором Таврійського національного паном Казаріним. Він обурений, що хлопцю, в якого окупанти забрали малу Батьківщину – Крим, якого за надуманими звинуваченнями посадили до російської тюрми, не дають права вчитися. Й жоден російський виш – акредитований – не візьме до себе політв’язня на дистанційне навчання, це ж очевидно», – написала Ірина Геращенко.

Вона звернулася до українських студентських організацій: «Ви маєте тісні контакти з міжнародними студентськими організаціями. Світ має знати, що Кремль хапає молодих українців, таємно вивозить їх в свої тюрми й залишає без права на медицину і освіту. Згадайте сьогодні Олександра. Ми повинні посилити спільну зі студентством всього світу боротьбу за його звільнення».

Геращенко повідомила, що готує звернення до обмудсмена Лутковської з проханням відреагувати на це порушення прав людини, до ОБСЄ – «вони так переживають за видворену російську пропагандистку, то може згадають й про українців – політв’язнів Кремля, серед яких ж студенти без права на навчання, режисери без права на екстрадицію, журналісти без права на звільнення» і звернення на Міносвіти з проханням призначити Олександру іменну стипендію.

«А Таврійський університет продовжить боротьбу за свого студента – майбутнього географа, про це говорили з ректором», – додала вона.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 17:43 :07