п'ятниця, 1 вересня, 2017, 13:31 Львів
Поліціянти наголошують на необхідності увімкнених фар під час дорожнього руху

У сусідній Польщі кожен водій автомобіля, що прямує без ввімкнених фар, є правопорушником, який несе велику загрозу безпеці руху. В Україні автомобілістам необхідно збагнути, що вимкнене світло їхніх автомобілів може забрати чиєсь життя.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Про головне. Львів» (щобудня о 21:15 на телеканалі ZIK).

Пан Марек, який працює таксистом в Польщі, каже, що увімкнення фар суттєво зменшує загрозу аварій та кількість наїздів на пішоходів.

«Якщо фари увімкнені, то одразу видно автомобіль на дорозі. У всій Європі це норма. Сучасні машини мають автоматизовану систему – завів мотор і ближнє світло вмикається», – каже водій таксі Марек.

Пані Тереза працює у компанії, яка навчає українських водіїв їздити по-європейськи. Тобто, з дотриманням міжнародних правил. Жінка переконує, що найчастіше наші водії забувають саме пристебнутися або увімкнути фари.

«За кордоном транспортна інспекція дуже жорстка. Вона штрафує правопорушників на великі суми», – каже працівник школи водіїв Тереза Іджік.

В Україні світло фар потрібно вмикати лише поза населеними пунктами. Таке правило діє з першого жовтня по перше травня. У Європі ж – протягом цілого року і всюди має бути включене світло. Саме ці відмінності, на думку автоексперта та активіста Ярослава Поради, збивають з пантелику водіїв.

«Виїжджаючи з міста на трасу, водій просто забуває ввімкнути фари, адже це справа сезонна. Ми ж хочемо, щоб автомобілісти мали цілий рік увімкнене світло, так, як у Європі», – коментує активіст ГО «Дорожній контроль-захід» Ярослав Порада. 

Таку ідею підтримують львівські поліціянти. 

«Це забезпечило б більшу видимість транспортних засобів і меншу кількість ДТП. Доцільно запровадити таку практику в Україні», – додає старший інспектор патрульної поліції Львова Мар’ян Шпитак. 

Відповідне рішення має ухвалити Кабінет міністрів України. Львівські активісти обіцяють звернутись до уряду із пропозицією щодо змін у правилах дорожнього руху.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 07:35 :09