Новини » Політика 31 серпня, 2017, 20:50
Бригинець: Реформуючи освіту, передусім варто враховувати інтереси дітей

Якщо подумати про дитину, яка змушена була ходити в школу, де загалом навчалося всього семеро дітей, і де у загальному класі – від 7-го до 11, дітям по черзі викладала предмети одна вчителька, то чи адекватним було таке навчання?

Таку думку висловив народний депутат України Олександр Бригинець у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Нардеп від «Опозиційного блоку» Володимир Гусак зауважив, що уже цього 1-го вересня в Україні буде на 500 шкіл менше, ніж перед початком минулого навчального року. І на тисячу шкіл менше, ніж 1-го вересня 2015 року.

«У межах реформи освіти за 2 роки в Україні було закрито вже тисячу шкіл. Зазвичай школи закриваються у селах. І якщо там уже немає шкіл, то через 5-10 років не буде вже і села. Це офіційна статистика Міністерства освіти України, і це дуже сумна тенденція», – зазначив Володимир Гусак.

Натомість депутат від БПП Олександр Бригинець пояснив, що така тенденція закриття шкіл пов’язана із невідповідним рівнем освіти у сільських навчальних закладах.

«Я нещодавно розмовляв із людьми, у селі яких кілька років закрили школу. Звісно, і голова сільської ради, і батьки були проти закриття школи. Зокрема батьки це пояснювали тим, що, мовляв, діти тепер повертаються на автобусі пізно додому, після обіду, і не встигають глядіти господарство», – розповів Бригинець.

Відтак, пояснює Бригинець, якщо подумати про дитину, яка змушена була ходити в школу, де загалом навчалося всього семеро дітей, і де у загальному класі – від 7-го до 11, дітям по черзі викладала предмети одна вчителька, то чи адекватним було таке навчання?

«Звісно, селу буде добре, якщо дитина, яка отримала таке навчання, нікуди не піде з цього села, і не зможе отримати якісну вищу освіту. Тому, якщо говорити про освіту та реформування шкіл, то передусім потрібно виходити з інтересів дитини, а не батьків та сільської голови», – наголосив Олександр Бригинець. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 18:19 :09