Новини » Львів 30 серпня, 2017, 10:51
Проїзд в електротранспорті Львова з 1 вересня подорожчає на 50%
Трамваї у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK
Трамваї у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK

З 1 вересня у Львові зміниться вартість проїзду у міському електротранспорті – квиток подорожчає на 50%. Рішення про підвищення тарифу сьогодні прийняв виконавчий комітет.

Відтак, квиток на проїзд у трамваях і тролейбусах коштуватиме 3 гривні, пільговий – 1,5 грн. Завдяки підвищенню тарифу, кажуть у міській раді, до кінця року «ЛКП «Львівелектротранс» заробить додатково 8 млн грн, втім підприємство і надалі працюватиме у збиток.

«Економічно обґрунтована ціна в електротранспорті Львова на сьогодні становить 3,70 грн, при цій ціні підприємство було б беззбитковим. Прийнятий тариф у 3 грн. тому, що ми розуміємо фінансовий стан і платоспроможність населення. Збитки підприємства у 2015 році були 51 млн, у 2016 – 61 млн, прогнозований у 2017 – 78 млн», – зазначив заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак.

Він додав, що тариф у Львові не змінювали з 2014 року, відтоді зарплати українців зросли удвічі, суттєво подорожчала і електроенергія.

Читайте також: Останні новини у Львові

Підвищення тарифів у електротранспорті міста може спричинити подорожчання проїзду і в автобусах та маршрутках. Приватні перевізники уже передали до міської ради свої обґрунтування підвищення ціни. За словами Бабака, їх зараз розглядають.

Водночас чиновник акцентує на іншому – в Україні мають право безкоштовного проїзду у транспорті 24 категорії пільговиків. «Де я був у відрядженні в інших країнах, вони не вірять – ніде такого немає. Це навіть не пострадянський підхід. Якщо в людини є якісь заслуги перед державою, у всьому світі передбачена адресна допомога. Такого як в нас немає ніде. Якщо ми цього не змінимо, ніколи не вийдемо з транспортної кризи», – зазначив чиновник.

За його словами, 60% усіх пасажирів міського електротранспорту - пільговики, 80% з них - пенсіонери. 

Щодо вартості місячних проїзних карток у електротранспорті, то це питання наразі не вирішили, відтак у вересні купити картку можна буде за старою ціною – 100 грн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 09:54 :57