Новини » Політика 30 серпня, 2017, 0:40
Купрій: Згадка про Мінські домовленості у законі про реінтеграцію Донбасу – це капітуляція

Якщо у законопроекті про реінтеграцію Донбасу є посилання на Мінські домовленості, це означає капітуляцію України.

 

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Віталій Купрій, народний депутат України, позафракційний.

Гість програми наголосив, що якщо вже у самій назві закону про реінтеграцію Донбасу немає слова «деокупація», то, по суті, йдеться про те, що ми інтегруємо окуповані території.

«Це повністю відповідає духу Мінських домовленостей. Не дай Бог, у цьому законопроекті є посилання на Мінські домовленості. Це означає капітуляцію України», – заявив Віталій Купрій.

Гостя програми дивує і те, що після трьох років війни агресора Україна так і не визнала, хоч очільник держави говорить про агресора на кожній міжнародній зустрічі.

«Якщо Росія – агресор, то чому не виконано норми Конституції, норми Закону про оборону, стаття 4. Має бути введений воєнний стан. Його не введено. По всіх судах ми зараз програємо. Тому що навіть у міжнародних судах в ООН, де ми заявили претензії щодо певних моментів РФ, вже також є посилання суддів на Мінські домовленості, на внутрішній конфлікт – жодного питання агресії там немає, і ми зараз програємо цю ситуацію», – спрогнозував гість програми.

Народний депутат також нагадав, що вніс законопроект, щоб надати парламенту право вводити певні санкції, проте голова комітету з нацбезпеки та оборони Пашинський заявив, що, мовляв, ніколи не допустимо того, що будемо вводити такі санкції проти РФ.

«Мова йшла про те, щоб накласти арешт на всі активи, які належать державі Росія. Чому? Оскільки ми хочемо у судах виграти ці справи, то ми потім маємо накласти стягнення на щось. Коли немає що стягувати, і зараз росіяни починають виводити активи певним чином», – каже Віталій Купрій.

Він навів приклад Кам’янського, де діяв металокомбінат, власником якого був «Внешэкономбанк» (РФ). Нині є відомості про те, що після низки певних домовленостей та обміну тепер власником є олігарх Ахметов.

«Таким чином, російський капітал виводиться із території України і ми вже не можемо вплинути на цю ситуацію», – зазначив нардеп.

Гість програми наголосив, що він не вірить у те, що законопроект про реінтеграцію Донбасу слугуватиме інтересам України, оскільки до роботи над ним мали би залучати широке коло політиків, опозиційних у тому числі. «Ми не залучені абсолютно», – наголосив Віталій Купрій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 05:50 :36